Lacené lenetenky už aj na linke Košice – Doncaster (Sheffield) a Bristol

Od maďarskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Wizz Air sme sa tohto roku dočkali ďalších spojení z Košíc. Na východnom Slovensku sa jej dokonca tak zapáčilo, že si tu otvorila svoju základňu. Poďme sa teda pozrieť, s čím letecká spoločnosť prišla.

Lety z Košíc do Bristolu a Sheffieldu

Lety Košice – Doncaster (Sheffield) od Wizz Air

Wizz Air pridal zo Slovenska zaujímavé letecké spojenie priamo do centrálnej časti Anglicka. Nová linka spája košické letisko s letiskom v Doncasteri (Robin Hood Airport). Toto letisko je ale zaujímavé hlavne tým, že sa nachádza len asi 30 km severovýchodne od piateho najľudnatejšieho mesta v Británii – Sheffieldu.

Obidvoma smermi sa lieta dvakrát za týždeň vždy v stredu a v nedeľu.

Košice – Doncaster (Sheffield)
Odlet z Košíc: 18:40
Prílet do Doncasteru (Sheffieldu): 20:25

Doncaster (Sheffield) – Košice
Odlet z Doncasteru (Sheffieldu): 20:55
Prílet do Košíc: 0:35

Ako sa dostanete na letisko v Doncasteri

Najpohodlnejšie sa na letisko, samozrejme, dostanete autom. Môžete však využiť aj autobus číslo 91, ktorý premáva dvakrát za hodinu a dovezie vás z mesta Doncaster na letisko za necelú pol hodinku.

Letenky z Košíc do Bristolu

WizzAir lieta z Košíc aj do Bristolu, ktorý sa nachádza v juhozápadnom Anglicku (South West). Letisko sa nachádza len približne 10 kilometrov juhozápadne od mesta. Vzhľadom na to, že Cardiff, hlavné mesto Walesu je od Bristolu vzdialený len asi 60 km, je bristolské letisko dobrým prestupným bodom aj na ceste do tejto časti UK.

Na linke sa lieta dvakrát do týždňa, v utorok a sobotu vo večerných hodinách.

Košice – Bristol
Odlet z Košíc: 19:35
Prílet do Bristolu: 21:25

Bristol – Košice
Odlet z Bristolu: 21:55
Prílet do Košíc: 1:40

Ako sa dostanete na letisko v Bristole

S autom opäť nemáte problém dostať sa na letisko. Ak ho nemáte, môžete využiť autobusovú službu Airport Flyer Express, ktorá vás z letiska dopraví do Bristolu na autobusovú stanicu, aj na železničnú stanicu Bristol Temple Meads. Cesta trvá približne pol hodiny. Cestovné lístky sa dajú kúpiť online, ale aj u šoféra.

Ak smerujete do už spomenutého Cardiffu, môžete využiť autobusovú linku, ktorá vás tam odvezie priamo z letiska. Autobusy prevádzkuje spoločnosť National Express.

Kam ešte Wizz Air zo Slovenska

Okrem dvoch spomenutých leteckých spojení lieta WizzAir z Košíc aj do Londýna.

Z Košíc aj na sever Talianska

Turisti, či ľudia, ktorí chcú cestovať za prácou do Talianska môžu využiť letecké spojenie medzi Košicami a Milánom (letisko Bergamo). Môžu odtiaľ vyraziť do niektorého z miest na juhu, alebo na sever, napríklad na zber jabĺk.

Lety z Popradu

Druhým letiskom, z ktorého WizzAir zo Slovneska vypravuje svoje lietadlá je Poprad (Tatry). Lieta odtiaľ do Anglicka na letisko Luton. Viac informácií o letoch z Popradu do Londýna nájdete v tomto článku.

Ceny leteniek

Keďže sa jedná o nízko nákladovú leteckú spoločnosť, základné ceny leteniek sú veľmi zaujímavé. Keď sa vám podarí, môžete ich kúpiť aj za menej ako 30 eur. Ako už ale býva zvykom u týchto leteckých spoločností, priplatíte si za väčšiu batožinu. Ak však dokážete cestovať „naľahko“, len s malým kufrom, alebo taškou, ktorá sa vojde pod sedadlo pred vami, môžete cestovať naozaj lacno.

Mohlo by vás zaujímať:

Chcete ešte viac?