TV cez internet – Slovenské a české televízne stanice

Slovenské televízne stanice cez internetSte už unavení z toho, že v televízii počujete len angličtinu? Alebo ste práve prišli do Anglicka a chcete ďalej sledovať svoje obľúbené televízne programy? Jediné čo potrebujete je počítač a pripojenie na internet. V článku sa dozviete, čo všetko internet v slovenčine, alebo češtine ponúka.

Live, alebo archív?

Každá z komerčných slovenských televízií ako aj verejnoprávna STV má svoje internetové stránky, na ktorých ponúka živé vysielanie a tiež archív svojich relácií.

Pre sledovanie živého vysielania si musíte sadnúť k monitoru v určený čas a sledovať čo sa práve vysiela (niekedy sa nevysiela nič). S reláciami, ktoré nájdete v archívoch máte oveľa väčšiu slobodu. Môžete ich sledovať, kedy chcete a tiež ich môžete kedykoľvek prerušiť a potom opäť pokračovať. Takisto nemusíte týždeň čakať na ďalší diel, ale si ich môžete za radom pozrieť aj niekoľko. Navyše vás nerušia otravné reklamy.

Slovenské televízne stanice na internete

Veľká trojka Markíza, Joj, STV ponúka hlavne zábavu. Na správy z domova a zo sveta tu je TA3, ktorá okrem spravodajstva ponúka aj zaujímavé relácie napríklad o ekonomike, realitách, alebo šou biznise. Ak by vám chýbali slovenské videoklipy a na Slovensku ste boli zvyknutí sledovať Music Box, môžete v tom cez internet pokračovať aj v Anglicku. Okrem toho, ak chcete sledovať dianie vo svojom meste, hádam všetky regionálne televízie vám na svojich webových stránkach ponúknu svoj archív. Na tomto mieste nájdete kompletný zoznam.

Internet dáva možnosť realizovať aj projekty s nízkym rozpočtom. Na sieti preto môžete nájsť napríklad internetovú televíziu Braňa Mojseja na www.branomojsej.sk, alebo ak ste v Anglicku so svojimi deťmi, možno ich poteší detská televízia Žabky na www.zabky.sk.

Aj noviny chcú mať svoju televíziu. Svedčí o tom nový projekt servera SME, ktorý ponúka videosprávy. Prispieť vlastným videom môžu aj návštevníci webu.

A čo české stanice?

Keďže si s Čechmi veľmi dobre rozumieme, po vyčerpaní slovenských zdrojov môžete prejsť na tie české. Skladba je v podstate rovnaká ako na Slovensku, sú tu dve komerčné zábavné televízie Nova a Prima, verejnoprávna ČT, hudbu nájdete na Óčku a spravodajský kanál pod záštitou ČT ČT24.

Ak by vám ani toto nestačilo, v ďalšom článku nájdete odkazy na katalógy so stovkami zahraničných televíznych kanálov a tisíckami zábavných videí.

Čo nájdete v príručke Anglicko na vlastnej koži v kapitole „Oddych“?

  • Inšpirácia, kde si oddýchnuť, relaxovať a zabaviť sa, aby život nebol len práca a spánok

Všetky články v sekcii „Oddych, zábava v Anglicku“

Páčil sa vám článok?

Mohlo by vás zaujímať:

Chcete ešte viac?

4 Shares
Share4
Share
+1