Londýn – doprava v Londýne

V Londýne máte možnosť cestovať všetkými doteraz spomenutými dopravnými prostriedkami (autobusom, metrom, električkou, vlakom, loďou, taxíkom). Celé mesto je rozdelené do šiestich zón podľa vzdialenosti od centra. Väčšina cestovných lístkov platí len na určité zóny, ale môžete si kúpiť aj lístky, ktoré sú platné pre celý Londýn. Podrobné informácie, cenníky a mapky nájdete na stránke Transport for London na www.tfl.gov.uk.

Za najrýchlejší spôsob dopravy v Londýne sa považuje metro. Každý ho volá tube a tvorí ho 12 línií popretkávaných do hustej siete. Cestovanie metrom nie je vôbec lacné. Najlacnejší lístok stojí 4,30£, zatiaľ čo autobusom môžete cestovať už za 2,30£. Celodenný
lístok na cestovanie všetkými druhmi hromadnej dopravy (Travel card) v špičke v zóne 1 a 2 stojí 8,40 £. Pre tých, ktorý pravidelne cestujú, je veľmi výhodné používať kartu Oyster, ktorá funguje na systéme dobíjania a môžete si vybrať, či ju budete využívať ako časový lístok, alebo budete platiť za jednotlivé jazdy.

(doplnené, aktualizované)

« Električky, metro, vlaky a lode (predchádzajúca strana)
» Doprava autom do práce a po meste (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 8. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Doprava v Anglicku

Mohlo by vás zaujímať:

Chcete ešte viac?