Nemčina pre samoukov s MP3 CD pre začiatočníkov i pokročilých

Nemčina pre samoukov Chcete sa sami naučiť po nemecky? Nie je problém, stačí si len vybrať vhodnú učebnicu. Možností je viac a v tomto článku sa na ne pozrieme. Pretože jazyk sa vám musí dostať do ucha, bežnou súčasťou knihy sú aj zvukové nahrávky, ktoré vám pomôžu nacvičiť aj správnu výslovnosť. Dokonca môže byť celá učebnica založená práve na počúvaní.

Bez znalosti cudzieho jazyka to v zahraničí nie je jednoduché. Komunikovať, aj keď len minimálne, jednoducho musíte, zvlášť ak si tam chcete nájsť zamestnanie.

Ak vás nemčina zaujíma práve preto, lebo chcete pracovať v susednom Rakúsku, Nemecku, alebo v inej krajine, kde je tento jazyk potrebný, nasledujúca učebnica môže byť pre vás obzvlášť zaujímavá.

Nová nemčina pre samoukov + MP3 CD

Publikácia z vydavateľstva Eastone books, vydaná v roku 2013 patrí medzi najnovšie učebnice. Zaujímavá je tým, že nemecký jazyk učí na príbehu Slováka, ktorý získa prácu v Rakúsku. Postupne sa tak učíte nie len gramatiku, ale aj slovíčka, ktoré budete potrebovať pre život v tejto krajine, ak ste sa tam rozhodli pracovať. Učebný text dopĺňa prehľadná gramatika a množstvo cvičení na utvrdenie a overenie získaných vedomostí. Nechýbajú ani nepravidelné nemecké slovesá.

Tým, že sa jedná o novú publikáciu, na rozdiel od iných učebníc obsahuje nahrávky priamo vo formáte MP3. Tento formát je oproti klasickému zvukovému CD praktickejší pre možnosť počúvania v rôznych zariadeniach (MP3 prehrávač, mobilný telefón, tablet, …). Tie môžeme mať vďaka malým rozmerom stále pri sebe a učiť sa tak napríklad aj pri chôdzi, v MHD, či kdekoľvek inde.

Učebnica je určená pre začiatočníkov, ale aj pre mierne pokročilých. Má A5-kový formát, brožovanú väzbu a 256 strán. Jej autormi sú Michal Dvorecký a Gudrun Mücke.

Ukážka z knihy Nová nemčina pre samoukov v PDF formáte.

Kniha s MP3 CD v online kníhkupectve

Nemčina na počúvanie 1 + 2

Domáci jazykový kurz vydavateľstva Hemisféry je založený na odlišnom princípe ako väčšina ostatných. Počúvanie tu nie je ako doplnok, ale ako základ učenia.

Samozrejme, CD s nahrávkami vo formáte MP3 sú doplnené aj učebnicami.
1. diel je určený pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Obsahuje 400 minút nahrávok, viet v nemčine a slovenčine

2. diel nadväzuje na prvý a je zameraný na prácu (potrebné je mať zvládnuté základy) obsahuje 70 minút dialógov + relaxačné nahrávky.

Pretože sa jedná o zvukové učebnice, oproti bežným knižným majú o niečo vyššiu cenu.

Dajú sa kúpiť samostatne: 1. diel, 2. diel, alebo výhodnejšie ako set.

Ďalšie učebnice nemeckého jazyka pre samoukov

Siahnuť môžete aj po 322 stranovej učebnici z vydavateľstva Aktuell, ktorej autorkou je Helena Šajgalíková, Dana Riečická a Miroslav Fašanok.

Vďaka modernému systému výuky sa naučíte s minimom gramatiky zvládnuť bežné životné situácie.

Kniha s CD v online kníhkupectve

 

Učebnicu nemčiny pre samoukov a kurzy so sprievodným CD vydalo aj vydavateľstvo Príroda. Jej autorom je Roman Mikuláš. Má 320 strán. Na rozdiel od iných je však určená pre pokročilejších študentov.

Ukážka učebnice.

Kniha s CD v online kníhkupectve

 

Ak vás neodradia knihy, ktoré majú viac ako 600 strán (formátu o niečo väčšieho ako A5) a hmotnosť vyše 1 kilogramu, môžete siahnuť po učebnici z Ottovho nakladateľstva. S pomedzi všetkých ostatných je jednoznačne obsahovo najrozsiahlejšiou. Preto namiesto jedného CD, ako je to bežné sú priložené hneď dva kompaktné disky.

Kniha s CD v online kníhkupectve

 

Rýchlokurzy

Nemecky 15 minút denne

Kniha Sylvie Gouldingovej je postavená tak, aby ste ju pri štvrťhodine učenia denne zvládli za 12 týždňov. Za tento čas by ste si mali osvojiť základnú slovnú zásobu a dokázať rozumieť a komunikovať v každodenných situáciách. Učenie uľahčuje množstvo obrázkov.

Ako jediná z uvedených publikácií neobsahuje CD na podporu výuky.

Kniha v online kníhkupectve

 

 

Po nemecky za 4 týždne

Táto učebnica si kladie za cieľ, naučiť vás za necelý mesiac základy nemeckého jazyka – získať správnu výslovnosť, osvojiť si slovnú zásobu a zvládnuť gramatiku. Autorkou je Angelika Lundquist-Mog. Súčasťou tejto 164 stranovej publikácie je aj CD.

Kniha s CD v online kníhkupectve

 

 

 

Zvládnutie cudzieho jazyka na dobrej úrovni si vyžaduje nie len úsilie, ale aj dostatok času. Nie len na samotné učenie, ale aj na upevnenie získaných vedomostí. Preto od žiadnych kurzov, alebo rýchlokurzov neočakávajte zázraky. Samozrejme, čím kvalitnejší systém učebnica má, tým ľahšie sa vám bude učiť. Vždy však bude platiť aj to, že budete napredovať tak rýchlo, koľko času budete denne venovať štúdiu.

Páčil sa vám článok?

Mohlo by vás zaujímať:

Chcete ešte viac?

47 Shares
Share47
Share
+1