· Práca v zahraničí » Práca v zahraničí - užitočné informácie » Práca v zahraničí bez znalosti cudzieho jazyka

Práca v zahraničí bez znalosti cudzieho jazyka

Možnosti, v ktorých krajinách si môžete hľadať zamestnanie obmedzuje vo veľkej miere jazyk. Záleží však aj na tom, o akú prácu sa chcete uchádzať. Pokiaľ ide o kvalifikovanú prácu, jazyk je veľmi dôležitý, u nekvalifikovanej práce sú nároky podstatne nižšie.

Práca v zahraničí bez jazyka

Je potrebné si uvedomiť, že bez znalosti cudzieho jazyka je výber práce v zahraničí veľmi obmedzený. Jednou z mála možností je napríklad práca na farme, v poľnohospodárstve. Aj keď na výkon samotnej práce nie je potrebné ovládať cudzí jazyk, na to aby ste ju získali sa musíte dohodnúť s farmárom. Vyriešiť sa to dá tak, že sa o prácu uchádzate ako pár, alebo skupina a aspoň jeden z vás jazyk ovláda a dokáže sa dohodnúť na pravidlách a potom bude tlmočiť pri vysvetľovaní, práce, ktorú budete vykonávať. Podobne sa to dá riešiť aj pri uchádzaní sa o prácu v hoteli napr. ako chyžná. Práca v zahraničí bez znalosti cudzieho jazyka je možná aj na pozícii umývač riadov v hotelovej, alebo samostatnej reštaurácii.

Problémy s jazykom pri práci v zahraničí

Pripravte sa na to, že ak ste svoju angličtinu, alebo nemčinu používali len v škole, spočiatku môžete mať problém rozumieť aj jednoduchým vetám od miestnych obyvateľov v tomto jazyku. V každej krajine sa totiž používa množstvo dialektov a nikto nerozpráva učebnicovo, čisto a zrozumiteľne. Ak ste v škole nemali problémy, nemalo by toto obdobie trvať dlhšie ako jeden, alebo dva týždne. Dlhšie ako pri osobnej komunikácii môže problém rozumieť trvať pri telefonovaní.

Ak máte vážny záujem o prácu v zahraničí ale vaše jazykové schopnosti nie sú na dostatočnej úrovni, sústreďte sa na zdokonaľovanie v tejto oblasti samoštúdiom, návštevou jazykového kurzu, alebo doučovaním. Ak si myslíte, že nemáte talent na jazyky, alebo by vám to trvalo príliš dlho, stále je tu práca v Čechách. V Českej republike je viac pracovných príležitostí, vyššie platy ako na Slovensku a vďaka tomu, že tu nie je jazyková bariéra, je možné sa uchádzať prakticky o akúkoľvek prácu, len v závislosti od našej kvalifikácie. Aj preto je práca v ČR u Slovákov taká obľúbená.

Súvisiace témy:

Comments are closed.