· Práca v zahraničí » Práca v zahraničí - užitočné informácie

Práca v zahraničí – užitočné informácieV tejto sekcii nájdete informácie platné pre prácu v zahraničí všeobecne. Či už ide o zamestnanie vo Veľkej Británii, v susednom Rakúsku, Írsku, alebo ktorejkoľvek krajine EÚ, alebo sveta. Pôjde hlavne o praktické informácie týkajúce sa pracovného pobytu v zahraničí a prípravy na odchod.

Čo je potrebné zariadiť pred odchodom
Odchod zo Slovenska za prácou si vyžaduje aspoň minimálnu prípravu a zariadenie nevyhnutných záležitostí predovšetkým na úradoch. Len málokto si môže dovoliť odísť zo dňa na deň.

Možnosti získania zamestnania v zahraničí pre dvojice
Hľadať si prácu v zahraničí ako pár je možné na vlastnú päsť, alebo cez sprostredkovateľskú agentúru. Musíte však počítať s tým, že vaše možnosti sa v niektorých oblastiach môžu výrazne zúžiť.

Zamestnanie v zahraničí bez jazyka
Znalosť miestneho jazyka je pri hľadaní práce, ale aj pre samotný život v cudzej krajine veľmi dôležitá. Aj bez jazyka, alebo len so základmi je však možné nájsť v zahraničí brigádu či dlhodobé zamestnanie.

Práca (brigáda) v zahraničí – príručky
Knižný sprievodcovia na tému život a práca v zahraničí. Život a práca v Anglicku, Írsku, Nemecku, Austrálii, USA, a všeobecne v zahraničí.

Google Street View – pre Slovensko a ďalšie krajiny virtuálna prehliadka ulíc
Služba Google Street View prístupná z Google Maps vám umožní sa zo svojho počítača alebo mobilného telefónu poprechádzať ulicami miest európskych krajín, vrátane Slovenska.

Príjmy z Írska, Česka, alebo Švajčiarska a iných krajín bude možné vyňať zo zdanenia
Novela zákona o dani z príjmov prináša možnosť voľby metódy na zamedzenie dvojitého zdanenia pri práci v zahraničí.

Práca v zahraničí pre Slovákov od 1. mája 2009
1. máj 2009 bol ďalším významným medzníkom, ktorý sa týka možnosti práce Slovákov v zahraničí. Predovšetkým úplným otvorením ďalších pracovných trhov.


Súvisiace články v iných sekciách

Letecké spoločnosti (nízkonákladové)
Úplný zoznam nízkonákladových leteckých spoločnosti, ktoré prevádzkujúcich lety zo Slovenska (Bratislava, Košice, Poprad) a Čiech (Praha, Brno a Ostrava).

Pracovné agentúry – (1. časť) – #1 je spoľahlivosť
Ak hľadáte prácu v zahraničí cez agentúru, kľúčovým prvkom pri jej výbere je spoľahlivosť. V článku nájdete niekoľko tipov ako nájsť spoľahlivé pracovné agentúry.

Daňové priznanie na Slovensku- práca v zahraničí
Podať či nepodať daňové priznanie na Slovensku, ak som pracoval v zahraničí? Často pretriasaná otázka, na ktorú vám pomôže odpovedať tento článok.

Ako vyplniť daňové priznanie, ak som pracoval v zahraničí
Podrobný návod na vyplnenie daňového priznania typ A, ak ste mali príjmy v Anglicku, Rakúsku, alebo inej krajine v ktorej sa uplatňuje na zamedzenie dvojitého zdanenia vyňatie príjmov. Rady a tipy pre vyplnenie.

Zmluvy na zamedzenie dvojitého zdanenia pri práci v zahraničí
Dve metódy používané na zamedzenie dvojitého zdanenia príjmov zo zahraničia. Zoznam krajín EÚ a typ zmluvy, ktorú má Slovensko s každou z nich uzavretú.


Projekty, Archív správ, Na stiahnutie

Projekty – Najlepšia zmenáreň, galéria, príbehy
V projektoch nájdete najlepšiu zmenáreň (zmenárne s najlepšími kurzmi v slovenských mestách), fotogalériu (Anglicko slovenskými očami) a skúsenosti a príbehy ľudí, ktorí pracovali, alebo pracujú v zahraničí.

Archív krátkych správ týkajúcich sa života a práce v zahraničí
Informácie a udalosti, ktoré sa týkajú Slovákov, ktorí pracujú, alebo chcú pracovať v zahraničí.

Dokumenty na stiahnutie
Rôzne užitočné dokumenty na stiahnutie. Stránka obsahuje odkaz na vzor životopisu v angličtine, alebo listu, ktorý by mal pomôcť pri otváraní bankového účtu v Anglicku.

Súvisiace témy:

Comments are closed.