Rakúsko – život a práca


Z krajín s ktorými zdieľame spoločnú hranicu je Rakúsko, čo sa týka platov jednoznačne tou najatraktívnejšou. Svoj pracovný trh si však strážilo pred nami zo všetkých najdlhšie. Už nejakú dobu si tu však môžeme slobodne hľadať prácu.

Zamestnanie v Rakúsku

Príležitostí na uplatnenie v Rakúsku je veľa a záleží len na tom, čo sme ochotní pre získanie zaujímavej pracovnej ponuky urobiť. Samozrejme, zrušenie pracovného povolenia neznamená, že nemáme žiadne povinnosti. Nemajú ich však len Slováci, ale občania všetkých krajín EÚ, ktorí v Rakúsku pracujú.
Viac o možnostiach práce v Rakúsku a s tým súvisiacich povinnostiach.

Ponuka práce v Rakúsku

Silueta RakuskaSkôr niečo nájdeme, ak vieme, kde to máme hľadať. Okrem iných oblastí to platí aj pre hľadanie práce v Rakúsku. Vytvorený zoznam ponúka takmer všetky dostupné možnosti, kde sa dajú nájsť inzeráty s ponukou voľných pracovných miest a ako inak sa dá práca získať.
Viac o tom, kde hľadať ponuky na prácu v Rakúsku.

Opatrovanie v Rakúsku

Aj napriek tomu, že práca opatrovateľky v Rakúsku bola dostupná aj v čase, keď na inú bolo potrebné pracovné povolenie a veľa Sloveniek túto príležitosť aj využilo, ešte stále je dopyt po tejto profesii relatívne veľký. V súčasnosti situáciu mierne komplikuje nutnosť zriadenia rakúskej živnosti a s tým súvisiace povinnosti voči daňovému a odvodovému systému, nejde však o neprekonateľnú prekážku. Viac o opatrovaní v Rakúsku.

Platy v Rakúsku

Každému je jasné, že v Rakúsku sa zarába viac ako na Slovensku a v blízkej budúcnosti to iné ani nebude. Koľko však zarábajú pracovníci vybraných profesií v Rakúsku v porovnaní so slovenskými kolegami? V článku zistite, o koľko viac by ste mohli zarábať u našich bohatších susedov.
Viac o výške platov v Rakúsku.

Comments are closed.