Pracovné agentúry, agentúry práce

Slovenské personálne agentúry

Sprostredkovanie práce v Anglicku prostredníctvom pracovnej agentúry ešte na Slovensku je jeden z najjednoduchších spôsobov, ako získať zamestnanie v zahraničí. Neplatí to len pre Anglicko, ale ktorúkoľvek krajinu, kde agentúry ponúkajú voľné pracovné miesta. Je to zvlášť vhodný spôsob, ak nemáte v Anglicku priateľov, alebo ak nemáte dosť peňazí na prežitie, kým by ste si sami v UK našli prácu.

V takýchto prípadoch je to vlastne jediné vhodné riešenie. Nespornou výhodou je aj istota okamžitej práce a tým aj príjmu, zvlášť ak na Slovensku splácate pôžičky, alebo hypotéku. Samozrejme za túto istotu musíte zaplatiť.

Spoľahlivé pracovné agentúry

Spoľahlivosť je kľúčovým prvkom pri výbere pracovnej agentúry. Určite by ste nechceli skončiť váš prvý deň v Anglicku v noci na okraji Londýna s minimom finančných prostriedkov, nevediac, kde budete spať a čo budete ďalší deň robiť.

Je to extrémny prípad, ale táto predstava by vás mala motivovať k tomu, aby ste boli pri výbere agentúry s ktorou chcete uzavrieť zmluvu dôslední. Rozdiel je v tom, že ak si idete hľadať prácu sami, počítate s tým, že prvé dva týždne, možno mesiac nemusíte nič nájsť. Ak sa však spoliehate na to, že práca je istá a zrazu ste nútení si ju hľadať vlastnými silami, alebo ste odkázaní na núdzový návrat domov, môže to byť poriadny šok.

Aby ste sa takýmto situáciám vyhli prvým krokom je overiť si či pracovná agentúra s ktorou chcete spolupracovať je registrovaná na Ústredí práce, sociálnych vecí a rodiny www.upsvar.sk.

Ďalšie indikátory, ktoré vám pomôžu nájsť serióznu agentúru môžu byť:

 • Počet rokov, počas ktorých už agentúra poskytuje svoje služby. Tie by sa mali odraziť aj na profesionalite a kvalite služieb.
 • Možnosť osobne agentúru navštíviť. Ak sa to nedá a môžete s ňou komunikovať len e-mailom a telefonicky, zaslúži si niekoľko mínusových bodov.
 • Veľkosť nemusí byť rozhodujúca, ale ak v agentúre pracuje viac zamestnancov je to malé plus
 • Veľké plus je, ak nie je zjavnou prioritou pracovnej agentúry od vás čo najskôr vytiahnuť čo najviac peňazí. Ak agentúra inkasuje províziu až z vašej výplaty, mala by mať snahu, aby ste skutočne začali pracovať.

Toto sú len orientačné tipy, pretože podvodníci používajú rôzne praktiky. Nenechajte sa však odradiť od vášho rozhodnutia pracovať v zahraničí. Rozhodne sa to oplatí.

Druhá časť článku:
Ako vyberať personálne agentúry sa pozrie na kritériá, ktoré môže ovplyvniť naše rozhodovanie pri výbere vhodnej pracovnej agentúry.

Čo nájdete v príručke Anglicko na vlastnej koži v kapitole „Práca“?

 • Kde a akým spôsobom sa dá nájsť práca v Anglicku
 • Istá práca už pred odchodom z domu
 • Ako napísať životopis a motivačný list : návod, tipy a dôležité upozornenia
 • Top 10 tipov a postrehov, ktoré vám uľahčia hľadanie práce
 • Ponuka práce – 11 oblastí v ktorých sa najľahšie hľadá práca v Anglicku
 • Pracovné podmienky v Británii (mzdy, pracovný čas, práca nadčas, zmeny, dovolenky, bezpečnosť, odbory, maródka, skúšobná a výpovedná lehota, …)
 • Pracovná zmluva – čo všetko by mala a môže obsahovať
 • Ideálna práca, alebo 6 tipov na ohodnotenie či je práca dobrá, alebo je lepšie sa poobzerať po inej

Všetky články v sekcii „Práca v Anglicku“

Mohlo by vás zaujímať:

Chcete ešte viac?

25 Shares
Share25
Share
+1