Nemecký jazyk – nemčina

0 Shares

Nemčina pre samoukov pre začiatočníkov i pokročilých

Nemčina pre samoukov Chcete sa naučiť rozumieť a hovoriť po nemecky, ale nemáte čas, alebo chuť navštevovať jazykový kurz? Môžete to skúsiť s niektorou z učebníc pre samoukov, ktoré vám dovolia učiť sa novú reč vlastným tempom a kdekoľvek vám to vyhovuje. Kvôli výslovnosti sú doplnené nahrávkami na CD alebo vo formáte MP3.
» Zistite, ktorá nemčina pre samoukov bude pre vás tá najlepšia.

Nemčina pre opatrovateľky v Rakúsku a Nemecku

Skúšať si dnes hľadať rodinu bez akýchkoľvek znalostí nemčiny je vopred prehratý boj. Nič na tom nemení ani fakt že po opatrovateľkách je v Nemecku, ale aj Rakúsku stále veľký dopyt. Získať základy a zdokonaliť sa je možné absolvovaním jazykových kurzov, ale vďaka špecializovaným učebniciam. Na výber ich je hneď niekoľko. Súčasťou publikácií sú aj audio nahrávky.
» Pozrite si aké učebnice nemčiny pre opatrovateľky sú na trhu.

Nemecko – slovenský slovník (pracovný)

Pracovny nemecko slovenský slovníkV zahraničí budete potrebovať cudzí jazyk nie len keď chcete pracovať ako opatrovateľka, ale prakticky v akejkoľvek profesii. Na akej úrovni závisí od charakteru práce a od nárokov zamestnávateľa. Preto sme pre vás pripravili prehľadný nemecko – slovenský slovník. Zhromaždili sme na jednu stránku všetky slovíčka, ktoré využijete pri hľadaní nového zamestnania alebo brigády v nemecky hovoriacich krajinách, či už samostatne, alebo v spolupráci s pracovnými agentúrami ako aj v čase po nástupe do práce.
» Pozrite si slovíčka v slovníku

8 krajín, v ktorých vám nemčina pomôže získať prácu

Hovoríte po nemecky?Po nemecky sa nehovorí len v Nemecku a Rakúsku. Preto ak tento jazyk ovládate, nemusíte sa obmedzovať len na tieto dve krajiny. Na výber máte podstatne viac možností. Tento jazyk môžete využiť pri hľadaní práce takmer v desiatke európskych štátov. Pochopiteľne, nie v celých ale, v rámci nich v niektorých vybraných regiónoch.
» Pozrite sa v ktorých krajinách môžete vďaka nemčine získať zamestnanie

Mesiace po nemecky

Názvy mesiacov roka predstavujú 12 dôležitých slov, ktoré tvoria súčasť základnej slovnej zásoby. S ich učením by nemal byť problém, pretože viacero mesiacov má v nemčine podobný názov ako u nás. Niektoré sa však píšu a vyslovujú predsa len odlišne.

» Pozrite sa, ako sa píšu mesiace roka v nemčine

Okrem nich v článku nájdete aj názvy mesiacov v ďalších 3 jazykoch – angličtine, poľštine a takisto v češtine, čo vám takisto určite príde vhod.

Dni týždňa po nemecky

Názvy dní v angličtine a nemčineNázvy dní v týždni patria medzi základné slovíčka, ktoré by sme mali v cudzom jazyku ovládať. Na rozdiel od mesiacov tu už žiadna podobnosť so slovenčinou nie je.

V článku nájdete prehľad jednotlivých dní týždňa nie len v nemeckom, ale aj v anglickom jazyku.
» Naučte sa v nemčine dni v týždni a ak chcete, tak aj v angličtine.

Ak máte v pláne SRN navštíviť, určite bude pre vás užitočné poznať aké štátne sviatky v Nemecku oslavujú a v ktoré dni ich slávia.

Keď si v Nemecku hľadáte zamestnanie alebo brigádu, mohli by vás tiež zaujímať pracovné podmienky, alebo aké sú v Nemecku platy.