Život a práca v zahraničí – krajiny

0 Shares

Rakúsko Rakusko - praca v Rakusku

Ak uvažujete o tom, že by ste pracovali u našich susedov vo Viedni, v niektorom z alpských stredísk alebo kdekoľvek inde, pozrite si základné informácie o práci v Rakúsku. Zamestnanie si môžete nechať sprostredkovať slovenskou pracovnou agentúrou, ktorá hľadá pracovníkov pre rakúskych zamestnávateľov. Nájsť si ju však môžete aj sami. Keď si zvolíte túto možnosť, miesta, na ktorých sa inzerujú pracovné ponuky si pozrite na tejto stránke. Alebo môžete skúsiť v Rakúsku opatrovať seniorov. O opatrovateľky je stále veľký záujem.

A ak nechcete aby vás prekvapili zatvorené obchody a úrady, tu nájdete všetky štátne sviatky, ktoré sa v Rakúsku počas roka slávia.

Tu nájdete odkazy na všetky informácia o živote a práci v Rakúsku.

Nemecko Nemecko - praca v Nemecku

Nemecko je síce ďalej ako Rakúsko, no ponúka oveľa viac pracovných príležitostí. Podmienky sa však v jednotlivých spolkových krajinách od seba výrazne líšia. Na rozdiel od Rakúska je tu však už niekoľko rokov zákonom garantovaná minimálna mzda, ktorá je niekoľkonásobne vyššia ako minimálna mzda na Slovensku. Aj pre Nemecko tu máme kalendár štátnych sviatkov a to rovno na dva roky.

Tu nájdete odkazy na všetky informácia o živote a práci v Nemecku

A aj keď sa dá nájsť práca v zahraničí aj bez jazyka, v týchto dvoch krajinách sa vám nemčina určite zíde. Ak sa vám nechce utrácať veľa za jazykový kurz, môžete sa ju učiť aj sami. Tipy na učebnice nemčiny pre samoukov nájdete na tejto stránke.

Holandsko Holandsko - praca v Holandsku

Holandsko patrí k niekoľkým málo krajinám, ktoré nám po vstupe Slovenska do Európskej únie bez obmedzení otvorilo svoj pracovný trh. Ak uvažujete, že by ste do tejto krajiny vycestovali, pozrite si aké sú tam pracovné podmienky a tiež aké máte povinnosti ak chcete pracovať v Holandsku.

Keď chcete vedieť, kedy budete mať v práci voľno, tu je prehľad štátnych sviatkov.

Tu nájdete odkazy na všetky informácia o živote a práci v Holandsku

Taliansko Taliansko - praca v Taliansku

Z pohľadu pracovných príležitostí je zaujímavý predovšetkým sever Talianska. Je ich tam oveľa viac ako na juhu a aj klíma je príjemnejšia. Môžete si tu nájsť dlhodobé zamestnanie, napríklad v cestovnom ruchu, veľa možností však ponúka aj na krátkodobú prácu. Medzi Slovákmi je obľúbené predovšetkým zbieranie jabĺk v rozľahlých sadoch v údoliach južného Tirolska.

Tu nájdete odkazy na všetky informácia o živote a práci v Taliansku

Anglicko Anglicko - praca v Anglicku

Práca vo Veľkej Británii môže byť pre vás tou správnou voľbou, nie len keď ovládate angličtinu ale aj keď sa ju chcete naučiť.

Tu nájdete odkazy na všetky informácia o živote a práci v Anglicku

Írsko Irsko - praca v Irsku

Írsko je od Slovenska relatívne ďaleko a ani počasie nieje príliš prívetivé. Minimálna mzda je tu však omnoho vyššia ako na Slovensku a nie je tu ani núdza o pracovné príležitosti. Svoju európsku centrálu si v Dubline zriadil napríklad spoločnosť Google. Ak vás táto krajina láka, tu nájdete informácia o živote a práci v Írsku

Česká republika Česko - praca v Česku

Pokiaľ ide o výšku zárobkov, Česká republika nepatrí medzi top európske krajiny. Oproti všetkým ostatným má však pre Slovákov jednu obrovskú výhodu a to, že sa tam bez problémov dorozumieme.

Či už sa tam chystáte za prácou, na výlet alebo len na nákupy, určite sa vám bude hodiť prehľad, kedy a aké štátne sviatky sa v Česku slávia.

Tu nájdete odkazy na všetky informácia o živote a práci v Česku