Mzdy a platy v zahraničí

0 Shares

Chceli by ste vedieť, koľko si svojou prácou zarobia za mesiac zamestnanci v Rakúsku, Nemecku či iných krajinách Európy? Ste na správnom mieste.

Minimálna mzda na Slovensku

Minimálna mzdaV článku sa dozviete, aká je aktuálna suma minimálnej mzdy na Slovensku. Okrem toho zistíte aj to, aká bola jej výška v minulom roku a aký bol jej vývoj za posledných 10 rokov.

Pozrieme sa aj na to, ako je na tom slovenská minimálna mzda v porovnaní so zvyškom Európy.

Prečítajte si, aká je minimálna mzda na Slovensku v roku 2018 a 2017.

15 európskych krajín s minimálnou mzdou viac ako 1500 eur mesačne

Mapa Európy a text 1500 eurV Európe máme krajiny, v ktorých je minimálna mzda skutočne nízka. Slovensko medzi ne našťastie nepatrí. No nepatrí však ani medzi krajiny, v ktorých je vysoká. Aj preto sa Slovákom stále oplatí pracovať v zahraničí.

V článku sa podrobne pozrieme na európske štáty, v ktorých sa aj pri minimálnej mzde dá zarobiť viac ako troj násobne viac ako na Slovensku. Takýchto krajín je spolu 15, takže si je z čoho vyberať.

Prečítajte si, kde v EÚ zarobíte s min. mzdou viac ako 1500 eur mesačne.

Minimálna mzda v Nemecku

Minimum wage germanyEšte pred pár rokmi o minimálnej mzde nebolo v Nemecku ani chýru ani slychu. Nakoniec sa ju však podarilo presadiť. Vďaka tomu sa nemeckí zamestnanci aj na tých najhoršie platených pozíciách môžu tešiť z minimálnej mzdy, ktorá patrí v Európe medzi tie nadpriemerné.

Pozrite sa, aká je aktuálna minimálna mzda v Nemecku.

Platy v Nemecku

Výška platov v SRNNemecko patrí medzi najsilnejšie ekonomiky nie len v rámci Európy, ale celkovo vo svete. Túto jeho pozíciu odrážajú aj platy, ktoré tu zamestnanci za svoju prácu dostávajú.

V článku sa dozviete aká je ich úroveň pri rôznych profesiách. Koľko mesačne zarobí upratovačka, vodič kamiónu, murár, čašníčka, lekár atď.

Pozrite sa, aké platy dostávajú zamestnanci v Nemecku.

Platy v Rakúsku

Plat v Rakúsku, 1500 eurJe samozrejmé, že platy v Rakúsku sú vyššie ako u nás. V článku sa dozviete, o koľko sú vyššie.
Výhodou Rakúska je aj to, o čo sa pokúšajú aj politici na Slovensku – 13. a 14. plat. S tým rozdielom, že zatiaľ čo u nás ho môže dostávať len malé percento zamestnancov, v Rakúsku je jeden plat naviac v lete a druhý v zime bežným štandardom.

Pozrite sa, aké platy dostávajú zamestnanci v Rakúsku.