Rakúsko – život a práca

0 Shares

Z krajín s ktorými zdieľame spoločnú hranicu je Rakúsko, čo sa týka platov jednoznačne tou najatraktívnejšou. Svoj pracovný trh si však strážilo pred nami zo všetkých najdlhšie. Už nejakú dobu si tu však môžeme slobodne hľadať prácu.

Zamestnanie v Rakúsku

Príležitostí na uplatnenie v Rakúsku je veľa a záleží len na tom, čo sme ochotní pre získanie zaujímavej pracovnej ponuky urobiť. Samozrejme, zrušenie pracovného povolenia neznamená, že nemáme žiadne povinnosti. Nemajú ich však len Slováci, ale občania všetkých krajín EÚ, ktorí v Rakúsku pracujú.
Viac o možnostiach práce v Rakúsku a s tým súvisiacich povinnostiach.

Ponuka práce v Rakúsku

Silueta RakuskaSkôr niečo nájdeme, ak vieme, kde to máme hľadať. Okrem iných oblastí to platí aj pre hľadanie práce v Rakúsku. Vytvorený zoznam ponúka takmer všetky dostupné možnosti, kde sa dajú nájsť inzeráty s ponukou voľných pracovných miest a ako inak sa dá práca získať.
Viac o tom, kde hľadať ponuky na prácu v Rakúsku.

Opatrovanie v Rakúsku

Aj napriek tomu, že práca opatrovateľky v Rakúsku bola dostupná aj v čase, keď na inú bolo potrebné pracovné povolenie a veľa Sloveniek túto príležitosť aj využilo, ešte stále je dopyt po tejto profesii relatívne veľký. V súčasnosti situáciu mierne komplikuje nutnosť zriadenia rakúskej živnosti a s tým súvisiace povinnosti voči daňovému a odvodovému systému, nejde však o neprekonateľnú prekážku. Viac o opatrovaní v Rakúsku.

Platy v Rakúsku

Každému je jasné, že v Rakúsku sa zarába viac ako na Slovensku a v blízkej budúcnosti to iné ani nebude. Koľko však zarábajú pracovníci vybraných profesií v Rakúsku v porovnaní so slovenskými kolegami? V článku zistite, o koľko viac by ste mohli zarábať u našich bohatších susedov.
Viac o výške platov v Rakúsku.

Práca v cestovnom ruchu

Rakúsko je krajina s množstvom lákadiel pre turistov nie len z Európy, ale z celého sveta. O návštevníkov sa musí niekto postarať a preto je neustály dopyt po kuchároch, čašníčkach a ďalších súvisiacich profesiách. Pretože tento dopyt v plnej miere nedokážu pokryť domáci, rakúske hotely, reštaurácie a ďalšie podniky pôsobiace v oblasti stravovania a ubytovania preto nemajú problém zamestnávať pracovníkov zo zahraničia. Ani Slovákom preto nič nebráni, aby získali zaujímavú prácu v zaujímavom prostredí.
Viac o možnosti pracovať v Rakúsku v cestovnom ruchu.

Sviatky v Rakúsku

V celom Rakúsku sa počas roka slávi viac ako desiatka štátnych sviatkov. Aby vás pri návšteve tejto krajiny neprekvapili zatvorené obchody, je dobré vedieť ktoré to sú a na ktorý deň v danom roku pripadajú. Niektoré majú pevný dátum, dátumy iných sa každý rok menia.
Zoznam štátnych sviatkov v Rakúsku pre rok 2024 a 2025.