Holandsko – život a práca

5 Shares

Zamestnanie v Holandsku

Krajina tulipánov – Holandsko je síce malý štát, plochou ešte menší ako Slovensko, avšak ponúka množstvo pracovných príležitostí aj pre cudzincov. Uplatniť sa je možné predovšetkým v rôznych odvetviach priemyslu i vo vysoko rozvinutom poľnohospodárstve. Nájsť si je tak možné dlhodobé zamestnanie, ale aj brigádu pri sezónnych prácach. Aj keď už na prácu v Holandsku nie je potrebné vybavovať pracovné povolenie, s dlhším pobytom v tejto krajine sa však viažu určité povinnosti.
Viac o možnostiach práce v Holandsku a s tým súvisiacich povinnostiach.

Ponuka práce v Holandsku

Holandsko silueta s vlajkouSledovať pracovné ponuky v Holandsku môžete už zo Slovenska, alebo ich môžete hľadať až na mieste. Využiť na to môžete klasické i moderné médiá. Tlač, personálne agentúry, pracovné portály, atď. V článku nájdete ich prehľad, spolu s odkazmi na najzaujímavejšie zdroje. Vyberte si a použite niekoľko z nich a vaša šanca na úspech sa zvýši.
Viac o tom, kde hľadať ponuky na prácu v Holandsku.

Pracovné podmienky v Holandsku

Aj keď mnohé záležitosti týkajúce sa podmienok v zamestnaní sú určené zákonom, ktorý sa snaží ochrániť práva zamestnancov, pracovné zmluvy sú sú výrazne ovplyvnené kolektívnymi zmluvami. V článku nájdete informácie napríklad o tom, na koľko dní v roku máte nárok na dovolenku, aká je minimálna mzda, ako vyzerá a môže vyzerať bežný pracovný týždeň a hlavne ženy bude zaujímať, ako dlho trvá materská dovolenka.
Prečítajte si viac o pracovných podmienkach.

Štátne sviatky

Holandský kalendár - sviatkyO štátnych sviatkoch v krajine je dobré vedieť bez ohľadu na to, či do nej idete pracovať, alebo dovolenkovať. Nefunkčné služby a zatvorené obchody nikomu nepridajú na nálade, ak to neočakáva. Holandsko nemá štátnych sviatkov veľa. Väčšinu z nich tvoria cirkevné, podobne ako na Slovensku. Otváracie hodiny niektorých obchodov a služieb však môžu byť okrem nich obmedzené aj počas ďalších, neoficiálnych sviatkov.
Prehľad všetkých sviatkov a voľných dní v Holandsku v roku 2023 a 2024.