Angličtina

0 Shares

Angličtina pre samoukov – začiatočníkov aj pokročilých študentov

Nezáleží na tom prečo sa chcete naučiť anglický jazyk. Možno ho potrebujete kvôli práci, chcete cestovať, čaká vás dôležitá skúška, alebo máte iný dôvod. Výborným spôsobom je navštevovať jazykový kurz. Ak však potrebujete pri učení väčšiu slobodu je lepšie siahnuť po učebnici angličtiny pre samoukov. Existuje ich viacero stačí si len vybrať.

Nájdite si učebnicu s ktorou sa angličtinu naučíte najľahšie a najrýchlejšie.

Anglicko – slovenský pracovný slovník

Pracovný anglicko - slovenský slovníkSte sa rozhodli pracovať v Anglicku, Škótsku alebo Severnom Írsku, určite sa vám bude hodiť anglicko – slovenský slovník, ktorý sme pre vás pripravili. Je zameraný na Veľkú Britániu ale využijete ho aj v Írsku, Holandsku, Švédsku, Nórsku alebo v inej krajine, kde sa dá dohovoriť v angličtine. Obsahuje všetky dôležité slovíčka a frázy, ktoré budete potrebovať pri hľadaní zamestnania aj po nástupe do práce. Pomôže vám keď si budete hľadať prácu sami ale aj v prípade že na je sprostredkovanie využijete personálnu agentúru.

Pozrite si všetky užitočné slovíčka v angličtine.

Slovensko – anglické a anglicko – slovenské slovníky

Slovník je dobrým pomocníkom, keď potrebujete preložiť slovíčko alebo vetu. Či už vtedy keď chcete niečo povedať vy, alebo keď chcete zistiť čo vám niekto povedal. Pomôže aj doma, keď si potrebujete preložiť slovíčko z textu. V článku nájdete typy na kvalitný slovník vreckový, študijný ale aj ilustrovaný.

Pozrieť si anglicko – slovenské slovníky.

Online slovníky a prekladače

Keď potrebujete niečo preložiť z angličtiny do slovenčiny alebo naopak a máte pri sebe zariadenie s prístupom na internet môžete na preklad použiť online slovník. Možností je viac a v tomto článku si ich postupne rozoberieme. Niektoré slovníky alebo online prekladače sú vhodné na preklad jednotlivých slov, iné vám pomôžu s prekladom viet či dokonca niekoľko stranových textov.

Pozrieť všetky slovníky a prekladače.

Mesiace roka po anglicky

Názvy mesiacov predstavujú 12 dôležitých slovíčok, ktoré by mali byť súčasťou vašej základnej slovnej zásoby. Naučiť sa ich písaný tvar by nemal byť problém, pretože väčšina z nich má veľmi podobný názov ako v slovenčine. Rozdiel je predovšetkým vo výslovnosti.

» Naučte sa, ako sa píšu mesiace v roku v angličtine

V článku nájdete názvy jednotlivých mesiacov aj v ďalších jazykoch: v nemčine, poľštine a tiež v češtine (s nimi máme oveľa väčšie problémy ako s tými anglickými:)).

Dni v týždni po anglicky

Názvy dní v angličtine a nemčineDni v týždni používame v rozhovoroch pomerne často. Preto tieto slovíčka patria medzi základné a je dobré sa ich čo najskôr naučiť. Na rozdiel od názvov mesiacov tu však už žiadna podobnosť so slovenčinou nie je, preto osvojenie si každé jedného si bude vyžadovať určitú námahu.

V článku okrem prekladu nájdete aj skratky jednotlivých dní a to nie len v anglickom, ale aj v nemeckom jazyku.
» Naučte sa dni v týždni v angličtine, prípadne, ak sa vám bude chcieť, tak aj v nemčine.