Taliansko – život a práca

2 Shares

Zamestnanie v Taliansku

Aj keď hospodárska kríza otriasla Talianskom, stále patrí medzi najsilnejšie európske krajiny so silnou ekonomikou. A aj keď si tu už môžeme hľadať dlhodobé zamestnanie bez potreby riešiť pracovné povolenie, stále patria medzi najlákavejšie pracovné príležitosti sezónne práce. Predovšetkým bohatý sever ponúka mnoho možnosti brigády a sezónnej práce v cestovnom ruchu, ako aj v poľnohospodárstve.
Viac o možnostiach práce v Taliansku a s tým súvisiacich povinnostiach.

Ponuka práce v Taliansku

Silueta TalianskaV Taliansku sa najjednoduchšie dostanete k práci prostredníctvom svojich osobných kontaktov. Ak ich nemáte, musíte sa spoľahnúť na iné spôsoby jej získania. Článok ponúka zoznam možností ako hľadať prácu, spolu s odkazmi na najlepšie zdroje voľných pracovných miest.
Viac o tom, kde hľadať ponuky na prácu v Taliansku.

Pracovné podmienky

Podmienky za ktorých bude zamestnanec vykonávať svoju prácu sú definované v pracovnej zmluve, ktorú uzatvorí so zamestnávateľom. Aby boli zabezpečené práva zamestnanca, odborové organizácie vyjednávajú podmienky so zamestnávateľmi v kolektívnych zmluvách. Pre jednotlivé hospodárske odvetvia je tak dohodnutá minimálna mzda, pracovný čas, nárok na dovolenku, atď.
Viac o pracovných podmienkach v Taliansku.

Štátne sviatky v Taliansku

Taliani oslavujú počas roka spolu 11 cirkevných a štátnych sviatkov. Poznať ich je užitočné nie len keď tam pracujete, ale aj ak v krajine plánujete dovolenkovať.
Pozrite si zoznam sviatkov v Taliansku v rokoch 2023 a 2024.