Život a práca v Británii

Londýn

Kúpa auta v AnglickuNajviac návštevníkov Veľkej Británie smeruje do hlavného mesta, je mu preto vyhradená zvláštna sekcia. Nájdete v nej informácie o možnostiach zamestnania v Londýne, o atrakciách, a pod.

Extra informácie o živote a práci v Anglicku, Škótsku, Severnom Írsku, Londýne, …

V jednotlivých sekciách nájdete ďalšie užitočné informácie, ktoré dopĺňajú vašu príručku Anglicko na vlastnej koži. Informácie od A(uta) po Z(dravie).

Auto v Anglicku

Kúpa auta v AnglickuKúpa auta v Anglicku, registrácia na DVLA, poistenie, Road Tax (cestná daň), vodičský preukaz… …čo nespravíme pre pohodlie.


Ako na Anglicko

Práca v LondýneZákladné informácie o Anglicku a celej Veľkej Británii, všeobecné pravidlá, zvyky a tradície (Vianočné), zaujímavé postrehy.


Letenky a autobus do Anglicka (Londýna)

Lacné letenky do LondýnaMožnosti dopravy do Veľkej Británie. Ktorí dopravcovia a odkiaľ vás dopravia do Londýna, alebo iného mesta v Británii autobusom, alebo letecky.


Práca v Anglicku

Práca v AnglickuKde hľadať pracovné ponuky, ako napísať životopis v angličtine, ako vybrať spoľahlivú pracovnú agentúru a ďalšie užitočné informácie týkajúce sa práce vo Veľkej Británii.


Ubytovanie v UK

Ubytovanie v LondýneAko si nájsť najvhodnejšie ubytovanie v Anglicku cez inzeráty, riešenie niektorých problémov, ktoré sa môžu v súvislosti s bývaním v Británii vyskytnúť.


Úrady: dane, formuláre, daňové priznanie

Dane a formuláre v AnglickuUžitočné formuláre, platenie dane v Anglicku, povinnosť podávať priznanie na Slovensku s príjmami v zahraničí (+ podrobný návod na vyplnenie), vrátenie dane zo zahraničia (Anglicka), atď.


Peniaze v UK

Anglická libra (1 GBP)Peniaze vo Veľkej Británii, banky a bankové účty v Anglicku – ako si otvoriť bežný účet a vybrať najlepší sporiaci účet, kurz libry k euru a pod.


Anglický jazyk

Angličtina - slovnik Tipy na zlepšenie písania, rozprávania, čítania a počúvania v angličtine. Najlepší anglicko-slovenský a slovensko-anglický slovník. Ďalšie pomôcky pre štúdium anglického jazyka.


Komunikácia – telefón, pošta, internet

Telefonovanie a pošta z Anglicka na SlovenskoTelefonovanie a pošta v rámci Anglicka, či na Slovensko, E-mail, ICQ, Skype,… …komunikačných kanálov máme viac než dosť.


Doprava v UK

Doprava v Anglicku - autom, autobusom, vlakom, lietadlomAutom, autobusom, vlakom, lietadlom, loďou, metrom, na bicykli. V meste či mimo mesta… …keď to peši skrátka nejde.


Strava v Británii

Strava, potraviny v AnglickuČi je to Fish & Chips, BBQ (barbecue), beans, english breakfast, alebo kapustnica (recept)… …s plným žalúdkom ide všetko lepšie.


Nakupovanie v Anglicku

Nakupovanie v AnglickuShopping – extra value, sale, low prices, huge reduction, loyalty card… …v Anglicku sa oplatí aj utrácať.


Výlety vo Veľkej Británii

Atrakcie v Anglicku (Londýne)Pamiatky, zaujímavosti, turistické atrakcie, múzeá. V Londýne, Anglicku, Škótsku, Sev. Írsku… …nájdete ich úplne všade.


Oddych po práci v Anglicku

Zábava a oddych v AnglickuKultúra, šport, zábava, alebo úplné nič nerobenie. Nie je dôležité čo to je, ale že nám to prinesie rozptýlenie po práci.


Zdravie v Anglicku

Lekár, zubár, lieky v UKRegistrácia u lekára (GP) a zubára, lieky, ošetrenie, odvody na zdravotné poistenie… …len keby sme to nikdy nepotrebovali.


Archív krátkych správ týkajúcich sa života vo Veľkej Británii

Informácie, udalosti, zmeny. Nečakajte bulvár, len správy, ktoré môžu byť pre každého človeka pracujúceho v Británii užitočné.


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.