Život a práca v Británii

12 Shares

Londýn

Kúpa auta v AnglickuNajviac návštevníkov Veľkej Británie smeruje do hlavného mesta, je mu preto vyhradená zvláštna sekcia. Nájdete v nej informácie o možnostiach zamestnania v Londýne, o atrakciách, a pod.

Extra informácie o živote a práci v Anglicku, Škótsku, Severnom Írsku, Londýne, …

V jednotlivých sekciách nájdete ďalšie užitočné informácie, ktoré dopĺňajú vašu príručku Anglicko na vlastnej koži. Informácie od A(uta) po Z(dravie).

Auto v Anglicku

Kúpa auta v AnglickuKúpa auta v Anglicku, registrácia na DVLA, poistenie, Road Tax (cestná daň), vodičský preukaz… …čo nespravíme pre pohodlie.


Ako na Anglicko

Práca v LondýneZákladné informácie o Anglicku a celej Veľkej Británii, všeobecné pravidlá, zvyky a tradície (Vianočné), zaujímavé postrehy.


Letenky a autobus do Anglicka (Londýna)

Lacné letenky do LondýnaMožnosti dopravy do Veľkej Británie. Ktorí dopravcovia a odkiaľ vás dopravia do Londýna, alebo iného mesta v Británii autobusom, alebo letecky.


Práca v Anglicku

Práca v AnglickuKde hľadať pracovné ponuky, ako napísať životopis v angličtine, ako vybrať spoľahlivú pracovnú agentúru a ďalšie užitočné informácie týkajúce sa práce vo Veľkej Británii.


Ubytovanie v UK

Ubytovanie v LondýneAko si nájsť najvhodnejšie ubytovanie v Anglicku cez inzeráty, riešenie niektorých problémov, ktoré sa môžu v súvislosti s bývaním v Británii vyskytnúť.


Úrady: dane, formuláre, daňové priznanie

Dane a formuláre v AnglickuUžitočné formuláre, platenie dane v Anglicku, povinnosť podávať priznanie na Slovensku s príjmami v zahraničí (+ podrobný návod na vyplnenie), vrátenie dane zo zahraničia (Anglicka), atď.


Peniaze v UK

Anglická libra (1 GBP)Peniaze vo Veľkej Británii, banky a bankové účty v Anglicku – ako si otvoriť bežný účet a vybrať najlepší sporiaci účet, kurz libry k euru a pod.


Anglický jazyk

Angličtina - slovnik Tipy na zlepšenie písania, rozprávania, čítania a počúvania v angličtine. Najlepší anglicko-slovenský a slovensko-anglický slovník. Ďalšie pomôcky pre štúdium anglického jazyka.


Komunikácia – telefón, pošta, internet

Telefonovanie a pošta z Anglicka na SlovenskoTelefonovanie a pošta v rámci Anglicka, či na Slovensko, E-mail, ICQ, Skype,… …komunikačných kanálov máme viac než dosť.


Doprava v UK

Doprava v Anglicku - autom, autobusom, vlakom, lietadlomAutom, autobusom, vlakom, lietadlom, loďou, metrom, na bicykli. V meste či mimo mesta… …keď to peši skrátka nejde.


Strava v Británii

Strava, potraviny v AnglickuČi je to Fish & Chips, BBQ (barbecue), beans, english breakfast, alebo kapustnica (recept)… …s plným žalúdkom ide všetko lepšie.


Nakupovanie v Anglicku

Nakupovanie v AnglickuShopping – extra value, sale, low prices, huge reduction, loyalty card… …v Anglicku sa oplatí aj utrácať.


Výlety vo Veľkej Británii

Atrakcie v Anglicku (Londýne)Pamiatky, zaujímavosti, turistické atrakcie, múzeá. V Londýne, Anglicku, Škótsku, Sev. Írsku… …nájdete ich úplne všade.


Oddych po práci v Anglicku

Zábava a oddych v AnglickuKultúra, šport, zábava, alebo úplné nič nerobenie. Nie je dôležité čo to je, ale že nám to prinesie rozptýlenie po práci.


Zdravie v Anglicku

Lekár, zubár, lieky v UKRegistrácia u lekára (GP) a zubára, lieky, ošetrenie, odvody na zdravotné poistenie… …len keby sme to nikdy nepotrebovali.


Archív krátkych správ týkajúcich sa života vo Veľkej Británii

Informácie, udalosti, zmeny. Nečakajte bulvár, len správy, ktoré môžu byť pre každého človeka pracujúceho v Británii užitočné.


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


12 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Šťastie praje pripraveným!.