Mapa Anglicka (UK), mapa Londýna

0 Shares

Mapa Anglicka, mapa Británie, Londýna, UKZískali ste adresu zamestnávateľa, ktorý berie nových pracovníkov, ale nemáte potuchy, v ktorej časti mesta sa firma nachádza. Stačí dobrá mapa, pričom to nemusí byť tá najpodrobnejšia a najdrahšia akú v obchode majú. Dokonca ju ani nemusíte kupovať. Mapa Anglicka, Londýna, Manchesteru, Edinburghu, Birminghamu, či iného veľkomesta v UK je zadarmo prístupná na internete. Tento článok vám povie, kde takéto mapy hľadať.

Mapa Británie online

Ak potrebujete nájsť akékoľvek miesto v Anglicku a poznáte post code, alebo adresu, stačí vám pozneť jednu z týchto internetových adries na ktorých nájdete mapy:

  • www.streetmap.co.uk – vyhľadávať môžete podľa miesta, ulice, smerovacieho čísla, telefónneho predčísla a niekoľkých ďalších údajov. Špeciálen môžete hľadať ulice Londýna. Mapa má sedem úrovní priblíženia.
  • www.multimap.com – vyhľadávať môžete podľa mesta, ulice a smerovacieho čísla. Mapa má trinásť úrovní priblíženia. Okrem mapy nájdete na stránke aj informácie o počasí vo zvolenej oblasti Británie.

Obidve stránky vám poskytnú pohľad na celkovú mapu Anglicka, ktorú môžete použiť napríklad na plánovanie výletov. Mapy hľadaných oblastí, alebo mesta samozrejme získate priblížením, pričom si môžete vybrať niekoľko mierok zobrazenia. V najpodrobnejšom zobrazení vám mapa odhalí aj tie najmenšie uličky. Ak budete mapu potrebovať v teréne, môžete si ju vytlačiť. Zaujímavé sú aj fotografické mapy na ktoré sa môžete pozrieť, obmedzená je však možnosť priblíženia. Najzaujímavejší je pohľad na miesta, ktoré poznáte.

Nie vždy stačí mapa ktorá je zadarmo

Samozrejme, ak plánujete veľa chodiť peši, alebo vás zaujíma práca vodiča a chcete rozvážať pizzu, či kvety je lepšie si mapu kúpiť. Pre väčšie mestá je výhodnejší atlas, hlavne kôli väčšej podrobnosi, ale aj kôli ľahšej manipulácii. Nevýhodou je, že je obyčajne drahší ako mapa. Dobré autoatlasy celej Veľkej Británie môžete kúpiť už od dvoch libier, atlasy miest sú niekoľkonásobne drahšie. Ak ste v Anglicku a chcete začať s hľadaním práce dobrá mapa vám veľmi pomôže. Rovnako vám poslúži aj pri hľadaní nového ubytovania.

Čo nájdete v príručke Anglicko na vlastnej koži v kapitole „Doprava“?

  • Všetky spôsoby dopravy do práce a po meste
  • Ako si vybrať ten najlepší a najlacnejší spôsob
  • Ako cestovať po Anglicku a celej Británii už od 1 libry za 600km.
  • Kde nájdete tú správnu mapu, aby ste sa v Anglicku nestratili

Všetky články v sekcii „Doprava v Anglicku (UK)“


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: