Londýn – múzeá v Londýne (Anglicko)

0 Shares

Londýn- múzeá v Londýne - praca v zahraniciAk máte počas výletu na Londýn viac dní, oplatí sa navštíviť aspoň jedno londýnske múzeum. Ak je vaša práca v Londýne, bola by škoda nenavštíviť aspoň tie najzaujímavejšie.

Navyše múzeum nemusí byť len o vykopávkach. Ak vás zaujíma technika, pozrite si Science Museum, ak príroda, Natural History Museum vás nesklame. Londýn má každému čo ponúknuť.

Prehliadka jedného veľkého múzea vám pokojne zaberie aj celý deň, zvlášť, ak ho nechcete len prebehnúť.
Výhodou je, že do množstva múzeí v Londýne je vstup voľný, preto si ich prehliadku môžete rozdeliť na viacero návštev.

Naj múzeá v Londýne

Ak ste obmedzovaní časom, vyberajte si len z toho najlepšieho. Nebýva zvykom, že to najlepšie dostanete zadarmo, pre tieto naj múzeá v Londýne to však platí.

British Museum

Jedno z najväčších múzeí sveta. Obsahuje umelecké a historické zbierky kultúr z celého sveta od prehistórie až po súčasnosť.
Metro: Tottenham Court Road

Natural History Museum

Londýn- múzeá v Londýne - Múzeum prírodyPrírodopisné múzeum sa nachádza v impozantnej budove viktoriánskeho štýlu. Veľkou atrakciou sú kostry prehistorických zvierat, rovnako aj ich pohyblivé modely. Okrem fauny a flóry je veľký priestor vyhradený aj geologickým zbierkam.
Metro: South Kensington

Science Museum

Toto múzeum sa nachádza hneď vedľa prírodopisného múzea a je venované vede a technike. Určite vás zaujme svojou názornosťou.
Metro: South Kensington

Victoria & Albert Museum

Múzeum bolo otvorené Veľkou výstavou v roku 1851. Jeho zbierky sú venované umeniu a dizajnu.
Metro: South Kensington

National Maritime Museum

Toto múzeum sa nachádza v Greenwichi. Oplatí sa ho navštíviť, ak vás zaujíma námorníctvo. Okrem toho tu nájdete aj zbierky zamerané na astronómiu a meranie času.
Metro: Cutty Sark

Imperial War Museum

O tomto londýnskom múzeu hovorí takmer všetko jeho názov. Aj keď je zasvätené vojne, jeho návšteva určite nezaujme len militantné povahy.
Metro: Lambeth North

Ďalšie múzeá v Londýne

Museum of London

Ako hovorí samotný názov, múzeum je venované histórii Londýna. Ak sa chcete o Londýne v tomto smere dozvedieť čo najviac, neexistuje lepšie miesto.

V nasledujúcom zozname nájdete ďalšie, zaujímavé múzeá v Londýne. Sú úzko tematicky zamerané, preto hneď viete odhadnúť, či by vás ich expozície zaujali. Pre v angličtine menej zdatných aj popis v slovenčine.

  • London Transport Museum – londýnske múzeum dopravy
  • Theatre Museum – múzeum divadla
  • Design Museum – múzeum dizajnu
  • Bank of England Museum – múzeum zamerané na bankovníctvo
  • Bramah Museum of Tea and Coffee – múzeum čaju a kávy

Svoje múzeá majú v Londýne aj známe osobnosti. Nájdete tu napríklad:

Freud Museum, či

Sherlock Holmes Museum

Londýn, je bohatým historickým a kultúrnym centrom a toto je len zlomok múzeí, ktoré má. Londýn však ponúka aj množstvo iných lákadiel, preto ak nie ste čisto muzeálny tip, tento zoznam by vám mal úplne stačiť.

Čo nájdete v príručke Anglicko na vlastnej koži v kapitole „Výlety“?

  • Zoznamy najzaujímavejších miest, pamätihodností a turistických atrakcií vo Veľkej Británii (Anglicko, Škótsko, Wales)
  • Doprava a ubytovanie na výletoch

Všetky články v sekcii „Výlety vo Veľkej Británii“


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: