Lacné letenky z Košíc do Nemecka

0 Shares

Len čo maďarská nízkonákladová spoločnosť Wizz Air prestala lietať z Košíc do Kolína nad Rýnom, objavilo sa nové letecké spojenia rovnakým smerom, len od inej leteckej spoločnosti. Čo určite potešilo predovšetkým východniarov, ktorí v Nemecku pracujú, ale aj tých, ktorí tam plánujú vyraziť na návštevu alebo na dovolenku. Všetko sa to ale trochu zamotalo.

Lety z Košíc do Duselfdorfu

 

Pýtate sa, kto a ako sa rozhodol nahradiť Wizz Air? Príležitosti sa chytila nemecká spoločnosť Eurowings, ktorá je súčasťou skupiny Lufthansa. Tá dokonca pôvodne jednu destináciu, do ktorej sa malo lietať – Düsseldorf, rozšírila o ďalšiu – Mníchov a zdalo sa, že východ nakoniec po odstúpením Wizz Airu viac získa, ako stratí. Namiesto jedného priameho letu ich mal zrazu hneď dva.

Prestávka a opätovné spustenie

Obidve linky fungovali jednu zimnú sezónu. Počas leta však Eurowings z Košíc lietať prestal a začali sa šíriť zvesti, že z košického letiska úplne odchádza. Našťastie letecké spojenie s Nemeckom sa obnovilo, no žiaľ len do vzdialenejšieho Düsseldorfu.

Samozrejme, by bolo skvelé, keby ostala nie len linka do Mníchova, ale aj tá od Wizz Airu do Kolína nad Rýnom. Mali by sme väčší výber. Pre tých, ktorí cestovali do Kolína sa toho však veľa nezmenilo, pretože Düsseldorf je od neho vzdialený len približne 40 km.

Ak vás zaujíma, prečo pracovať práve v Nemecku, tu na to nájdete 6 najlepších dôvodov.

Poďme sa už ale pozrieť na to, kam, kedy a za koľko sa lieta.

Lety z Košíc do Düsseldorfu

Na linke Košice – Düsseldorf sa lieta štyrikrát do týždňa a to v pondelky, stredy, piatky a nedele.
Aké sú časy odletov a príletov?

V smere Košice – Düsseldorf

Deň Odlet Prílet
Pondelok, streda, piatok a nedeľa 14:50 17:30

Ako z vidno z uvedených časov, let trvá 2 hodiny 40 minút.

Spojenie Düsseldorf – Košice

Deň Odlet Prílet
Pondelok, streda, piatok a nedeľa 11:40 14:10

Opačným smerom je let o 10 minút kratší a trvá len dve a pol hodiny.

Ceny za letenky začínali na necelých 40 eurách, presnejšie na 39,99 eur. Pochopiteľne, za takúto cenu bolo k dispozícii na každý let len niekoľko leteniek. No aj o niečo vyššie ceny napríklad 59,99 eur sú stále celkom prijateľné.

S prestupom po celom Nemecku a Európe

Cez stránky Eurowings si od necelých 100 eur môžete rezervovať letenky s prestupom aj na ďalšie nemecké letiská. Takže okrem už spomenutého Düsseldorfu môžete letieť aj na ďalších 7 letísk a dostať sa tak bližšie k svojmu cieľu. Cestovať môžete do:

 • Berlína
 • Drážďan (Dresden)
 • Hamburgu
 • Lipska (Leipzig) / Halle
 • Mníchova (München)
 • Norimbergu (Nurember)
 • Štutgartu (Stuttgart)

Na týchto linkách sa vám môže stať, že na lietadle neuvidíte logo Eurowings. To preto, lebo okrem vlastných lietadiel využívajú aj leteckú flotilu spoločnosti Luftfahrtgesellschaft Walter (LGW), ktorá je zasa súčasťou German Airways.

Tu sú jednotlivé letiská na prehľadnej mapke:

Mapa - letiská v Nemecku

 

Čo sa týka časov, tak napríklad z Košíc do Hamburgu sa dokážete dostať s prestupom v  Düsseldorfe už za 4 hodiny a 40 minút. Opačným smerom za 5 hodín a 35 minút. Do Drážďan za 5 a štvrť hodiny a rovnako aj do Berlína. Toto sú, samozrejme, už celkové časy vrátane čakania na prípoj.

Okrem nemeckých letísk môžete s prestupom letieť aj na ďalšie európske letiská, napríklad v:

 • Spojenom Kráľovstve (Birmingham, Londýn, Manchester, Newcastle)
 • Írsku (Dublin)
 • Taliansku (Miláno, Rím)
 • Francúzsku (Lyon, Nice, Paríž)
 • Švajčiarsku (Zürich, Ženeva)

Letisko Düsseldorf

Düsseldorf leží v západnej časti Nemecka, približne 50 km od hraníc s Holandskom a asi 80 km od hraníc s Belgickom. Je siedmym najľudnatejším mestom v celej krajine a hlavným mestom nemeckej spolkovej krajiny Severné Porýnie – Vestfálsko. V jeho blízkosti sa nachádzajú aj ďalšie väčšie mestá. Už spomenutý Kolína nad Rýnom (Cologne) a ďalej na juhovýchod ležiaci Bonn (75km), smerom na severovýchod Essen (35km), Dortmund (70km) a Münster (130km).

Düsseldorfské medzinárodné letisko (DUC) má z pohľadu cestujúcich výbornú polohu. Nachádza sa totiž len 10 kilometrov severne od centra mesta. Takže sa naň a z neho dostanete veľmi rýchlo, lacno a pohodlne.

Letisko sa v rámci Nemecka radí podľa počtu prepravených pasažierov na tretie miesto. Aj napriek tomu ním však prejde v porovnaní s mníchovským letiskom len približne polovica cestujúcich.

Iné možnosti dopravy

Lietanie je výborný spôsob cestovania, no nemusí byť vždy ideálny. Existuje viacero možností ako sa dopraviť zo Slovenska do zahraničia a každá má svoje výhody a nevýhody. Pokiaľ ide o Nemecko, spomenutému leteckému spojeniu bude konkurovať napríklad množstvo menších či väčších autodopravcov so svojimi minibusmi. S nimi sa cestuje o niečo dlhšie, ale niektorí vás môžu dopraviť presne tam, kam potrebujete. Bez prestupov.

Do úvahy prichádza aj možnosť cestovania vlastným autom. Napríklad do Mníchova sa dá z Košíc cez Rakúsko dostať celkom pohodlne za necelých 10 hodín. No aj tento spôsob dopravy má okrem pozitív aj viacero negatív. Zvlášť, ak by ste ním cestovali sami.

V každom prípade je dobré, keď si je z čoho vyberať. K čomu určite prispievajú aj dve nové letecké linky, o ktorých sme sa bavili. Vďaka nim existuje možnosť, ako sa z východu Slovenska dostať do Nemecka naozaj rýchlo a pohodlne. Keď sa vám navyše podarí kúpiť letenku za dobrú cenu, tak aj pomerne lacno.

Ak vás článok inšpiroval a už si robíte cestovné plány, ostáva už len, zaželať vám

šťastnú cestu.


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: