Lacné letenky z Košíc do Nemecka

Len čo maďarská nízkonákladová spoločnosť Wizz Air prestala lietať z Košíc do Kolína nad Rýnom, už tu máme nové letecké spojenia rovnakým smerom. Tie potešia predovšetkým východniarov, ktorí v Nemecku pracujú, ale aj tých, ktorí tam idú na návštevu alebo na dovolenku. Pýtate sa, kto a ako sa rozhodol nahradiť Wizz Air?

Lety do Mníchova a Duselfdorfu

Príležitosti sa chytila nemecká spoločnosť Eurowings. Tá dokonca pôvodne jednu destináciu, do ktorej sa malo lietať – Düsseldorf, rozšírila o ďalšiu – Mníchov.

Dalo by sa teda povedať, že východ nakoniec po odstúpením Wizz Airu viac získal, ako stratil. Namiesto jedného priameho letu ich má teraz hneď dva.

Samozrejme, by bolo skvelé, keby ostala aj linka od Wizz Airu. Mali by sme väčší výber. No pre tých, ktorí cestovali do Kolína sa veľa nezmení, pretože Düsseldorf je od neho vzdialený len približne 40 km.

Ak vás zaujíma, prečo pracovať práve v Nemecku, tu na to nájdete 6 najlepších dôvodov.

Poďme sa už ale pozrieť na to, kam, kedy a za koľko sa bude dať po novom lietať.

Lety z Košíc do Düsseldorfu

Prvou oznámenou, bola linka Košice – Düsseldorf. Na tej sa bude lietať štyrikrát do týždňa a to v pondelky, stredy, piatky a nedele.
Aké sú časy odletov a príletov?

V smere Košice – Düsseldorf

Deň Odlet Prílet
Pondelok, piatok a nedeľa 13:55 16:45
Streda 15:25 18:15

Ako z vidno z uvedených časov, let trvá 2 hodiny 50 minút.

Spojenie Düsseldorf – Košice

Deň Odlet Prílet
Pondelok, piatok a nedeľa 10:50 13:20
Streda 12:20 14:50

Opačným smerom je let o 20 minút kratší a trvá len dve a pol hodiny.

Ceny za letenky začínajú na necelých 40 eurách, presnejšie na 39,99 eur. Pochopiteľne, za takúto cenu je k dispozícii na každý let len niekoľko leteniek. No aj o niečo vyššie ceny 49,99 či 59,99 sú stále celkom prijateľné.

Prvý let na tejto linke bol naplánovaný na nedeľu 28. októbra 2018.

Lacné letenky aj na linke Košice Mníchov

Krátko po oznámení prvej linky bola uvedená aj ďalšia. Do Mníchova. Na tejto sa bude lietať menej často. Len dvakrát do týždňa a to v piatky a nedele.
Aké sú časy odletov a príletov tu?

Na trase Košice – Mníchov

Deň Odlet Prílet
Piatok a nedeľa 19:20 20:45

Tým, že je Mníchov ku Košiciam približne o 400 km bližšie ako Düsseldorf, trvá let len 1 hodinu a 25 minút.

Linka Mníchov – Košice

Deň Odlet Prílet
Piatok a nedeľa 17:15 18:45

Aj tu je let opačným smerom kratší, ale len o 5 minút. Takže trvá 1 hodinu a 20 minút.

Kratšiu vzdialenosť i čas letu však nepocítite vo svojej peňaženke. Aj tu ceny leteniek začínajú od 39,99 eur za osobu.

Aj na tejto linke bol prvý let naplánovaný na 28. októbra 2018.

S prestupom po celom Nemecku a Európe

Cez stránky Eurowings si od necelých 100 eur môžete rezervovať letenky s prestupom aj na ďalšie nemecké letiská. Takže okrem už spomenutého Düsseldorfu a Mníchova (München) môžete letieť aj na ďalších 6 letísk a dostať sa tak bližšie k svojmu cieľu. Cestovať môžete do:

 • Berlína
 • Drážďan (Dresden)
 • Hamburgu
 • Lipska (Leipzig) / Halle
 • Norimbergu (Nurember)
 • Štutgartu (Stuttgart)

Tu sú jednotlivé letiská na prehľadnej mapke:

Mapa - letiská v Nemecku

Čo sa týka časov, tak napríklad z Košíc do Hamburgu sa dokážete dostať s prestupom v  Düsseldorfe už za 4 hodiny a 40 minút. Opačným smerom za 4 hodiny a 20 minút. Toto sú, samozrejme, už celkové časy vrátane čakania na prípoj.

Okrem nemeckých letísk môžete s prestupom letieť aj na ďalšie európske letiská, napríklad v:

 • Spojenom Kráľovstve (Birmingham, Londýn, Manchester, Newcastle)
 • Írsku (Dublin)
 • Taliansku (Miláno, Rím)
 • Francúzsku (Lyon, Nice, Paríž)
 • Švajčiarsku (Zürich, Ženeva)

Letisko Mníchov a Düsseldorf

Mníchov sa nachádza v južnej časti krajiny, len 70 km od hraníc s Rakúskom. Je hlavným mestom Bavorska a s jeho jeden a pol miliónom obyvateľov mu patrí 3. priečka v rebríčku najväčších miest.

Mníchovské medzinárodné letisko (MUC) sa nachádza vo vzdialenosti necelých 40 kilometrov od mesta, smerom na severovýchod. V počte prepravených pasažierov sa radí na druhú priečku hneď za Frankfurt.

Düsseldorf leží v západnej časti Nemecka, približne 50 km od holandských hraníc. Je siedmym najľudnatejším mestom v celej krajine a je hlavným mestom nemeckej spolkovej krajiny Severné Porýnie – Vestfálsko.

Düsseldorfské medzinárodné letisko (DUC) má z pohľadu cestujúcich výbornú polohu. Nachádza sa totiž len 10 kilometrov severne od centra mesta. Takže sa naň a z neho dostanete veľmi rýchlo, lacno a pohodlne.

Letisko sa v rámci Nemecka radí podľa počtu prepravených pasažierov na tretie miesto. Aj napriek tomu ním však prejde v porovnaní s mníchovským letiskom len približne polovica cestujúcich.

Iné možnosti dopravy

Lietanie je výborný spôsob cestovania, no nemusí byť vždy ideálny. Existuje viacero možností ako sa dopraviť zo Slovenska do zahraničia a každá má svoje výhody a nevýhody. Pokiaľ ide o Nemecko, spomenutému leteckému spojeniu bude konkurovať napríklad množstvo menších či väčších autodopravcov so svojimi minibusmi. S nimi sa cestuje o niečo dlhšie, ale niektorí vás môžu dopraviť presne tam, kam potrebujete. Bez prestupov.

Do úvahy prichádza aj možnosť cestovania vlastným autom. No aj to má okrem pozitív aj viacero negatív. Zvlášť, ak by ste ním cestovali sami.

V každom prípade je dobré, keď si je z čoho vyberať. K čomu určite prispievajú aj dve nové letecké linky, o ktorých sme sa bavili. Vďaka nim existuje možnosť, ako sa z východu Slovenska dostať do Nemecka naozaj rýchlo a pohodlne. Keď sa vám navyše podarí kúpiť letenku za dobrú cenu, tak aj pomerne lacno.

Ak vás článok inšpiroval a už si robíte cestovné plány, ostáva už len, zaželať vám

šťastnú cestu.


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

 • zarobiť viac peňazí,
 • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
 • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

 • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
 • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
 • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
 • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.