Nakupovanie v Anglicku (UK)

„Shopping“ je v Anglicku po futbale druhým národným športom. Športoviskami sú obchodné ulice a obrovské nákupné centrá. Víťazom nie je ten kto utratí najviac, ale ten, kto nakúpi „supervýhodne“;-)

Nakupovanie v Londýne
Londýn ponúka na nákupy široké možnosti. Prečo si teda nespojiť výlet do Londýna s výhodným nákupom?

Čo nájdete v príručke Anglicko na vlastnej koži v kapitole „Nakupovanie“?

 • Tipy, ako v Anglicku výhodne nakupovať
 • Čo sa v Anglicku oplatí kúpiť
 • V ktorých obchodoch sa oplatí utrácať
 • Ako a kde najlacnejšie kúpiť zariadenie do domu

Nakupovanie je rovnakou súčasťou života, ako práca. Načo by sme zarábali peniaze, ak by sme ich potom neutrácali?

Výhodou práce v Anglicku je že si zo svojho platu môžete kúpiť takmer všetko čo potrebujete a veľa vecí, ktoré vám len urobia radosť. Samozrejme nie domy, alebo drahé autá, ale napríklad 100 000-ovú „plazmu“ môžete mať vo vašej obývačke po pár mesiacoch, a nie na splátky, ale kúpenú v hotovosti.

Pri veľkých nákupoch by ste ale nemali zabúdať na svoj cieľ. Opýtejte sa sami seba: Prečo ste v Anglicku? Ak ste tam kvôli spomenutej plazme, je všetko v poriadku. Ak je však váš cieľ menej spotrebný, napríklad kupa bytu, rekonštrukcia domu, či rozbehnutie vlastného biznisu, mali by ste sa pri utrácaní aspoň trochu ovládať.

Každý zbytočný nákup vás oddiaľuje od vášho cieľa. Ak plánujete nákúp určitej veci o pol roka, alebo o rok a teraz je v ponuke so zľavou 50%, oplatí sa asi kúpiť teraz. Ak však ide o digitálne fotoaparáty, počítače alebo MP3 prehrávače, tie môžu byť o rok lepšie a za lepšiu cenu.

Okrem nakupovania v kamenných obchodoch je v Británii bežné nakupovať cez internet. Môžete si kúpiť takmer hocičo, bez toho, že by ste vystrčili päty z domu a navyše je to výhodnejšie.

Výhodných ponúk je v Anglicku strašne veľa a sú skutočne lákavé. Málokto je schopný, keď sa natrvalo vracia domov odniesť svoje veci na jeden krát a to väčšinou v Anglicku ešte časť vecí nechá.

Vyberajte len najvýhodnejšie ponuky. Niekedy stačí počkať a cena spadne ešte nižšie. Aj napriek vysokým zľavám v Anglicku sa však niektoré druhy tovarov oplatí kúpiť na Slovensku.


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

 • zarobiť viac peňazí,
 • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
 • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

 • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
 • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
 • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
 • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.