Nakupovanie v Anglicku (UK)

4 Shares

„Shopping“ je v Anglicku po futbale druhým národným športom. Športoviskami sú obchodné ulice a obrovské nákupné centrá. Víťazom nie je ten kto utratí najviac, ale ten, kto nakúpi „supervýhodne“;-)

Nakupovanie v Londýne
Londýn ponúka na nákupy široké možnosti. Prečo si teda nespojiť výlet do Londýna s výhodným nákupom?

Čo nájdete v príručke Anglicko na vlastnej koži v kapitole „Nakupovanie“?

  • Tipy, ako v Anglicku výhodne nakupovať
  • Čo sa v Anglicku oplatí kúpiť
  • V ktorých obchodoch sa oplatí utrácať
  • Ako a kde najlacnejšie kúpiť zariadenie do domu

Nakupovanie je rovnakou súčasťou života, ako práca. Načo by sme zarábali peniaze, ak by sme ich potom neutrácali?

Výhodou práce v Anglicku je že si zo svojho platu môžete kúpiť takmer všetko čo potrebujete a veľa vecí, ktoré vám len urobia radosť. Samozrejme nie domy, alebo drahé autá, ale napríklad 100 000-ovú „plazmu“ môžete mať vo vašej obývačke po pár mesiacoch, a nie na splátky, ale kúpenú v hotovosti.

Pri veľkých nákupoch by ste ale nemali zabúdať na svoj cieľ. Opýtejte sa sami seba: Prečo ste v Anglicku? Ak ste tam kvôli spomenutej plazme, je všetko v poriadku. Ak je však váš cieľ menej spotrebný, napríklad kupa bytu, rekonštrukcia domu, či rozbehnutie vlastného biznisu, mali by ste sa pri utrácaní aspoň trochu ovládať.

Každý zbytočný nákup vás oddiaľuje od vášho cieľa. Ak plánujete nákúp určitej veci o pol roka, alebo o rok a teraz je v ponuke so zľavou 50%, oplatí sa asi kúpiť teraz. Ak však ide o digitálne fotoaparáty, počítače alebo MP3 prehrávače, tie môžu byť o rok lepšie a za lepšiu cenu.

Okrem nakupovania v kamenných obchodoch je v Británii bežné nakupovať cez internet. Môžete si kúpiť takmer hocičo, bez toho, že by ste vystrčili päty z domu a navyše je to výhodnejšie.

Výhodných ponúk je v Anglicku strašne veľa a sú skutočne lákavé. Málokto je schopný, keď sa natrvalo vracia domov odniesť svoje veci na jeden krát a to väčšinou v Anglicku ešte časť vecí nechá.

Vyberajte len najvýhodnejšie ponuky. Niekedy stačí počkať a cena spadne ešte nižšie. Aj napriek vysokým zľavám v Anglicku sa však niektoré druhy tovarov oplatí kúpiť na Slovensku.


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


4 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Šťastie praje pripraveným!.