Nakupovanie v Londýne (Anglicko)

4 Shares

… máte jeden deň na nákupy v Anglicku? Londýn je víťaz

Tento článok je určený predovšetkým výletníkom, ktorí idú do Londýna špeciálne na nákupy, alebo si chcú okrem spomienok na Londýn priniesť domov aj niečo hmatateľné.

Ak chcete nakupovať a potrebujete veľký výber, Londýn vás určite nesklame. V Londýne máte na výber aj vtedy, ak hľadáte niečo špeciálne, jedinečné. Ďalším lákadlom môžu byť sezónne zľavy a výpredaje, no hocikedy počas roka môžete v Londýne výhodne nakúpiť.

Obchody v Londýne

Najväčsie obchodné ulice sa nachádzajú v centre Londýna. Asi najznámejšou je Oxford Street, na ktorej nájdete okrem obchodov aj veľké obchodné domy. Z ďalších možno spomenúť Bond Street, Regent Street a Picadily. Na týchto uliciach nájdete stovky obchodov, od honosných pobočiek známich značiek s drahým tovarom, až po malé obchodíky so suvenírmi, v ktorých vám stačí na nákup pár libier.

Veľmi zaujímavé sú obchodíky, úzko špecializované napr. na predaj čaju alebo dáždnikov. Sú malé rozmermi, ale s neuveriteľne širokou ponukou. Aj keď v nich nakoniec nič nekúpite, ich atmosféra stojí za návštevu.

Ak máte radi knihy, určite nevynechajte ulicu Charing Cross. Okrem obchodov s novými knihami na nej nájdete aj množstvo antikvariátov.

Ak hľadáte lacné a možno aj originálne oblečenie (to originálne nemusí byť vždy lacné), skúste sa poprehŕňať vešiakmi v charitatívnych obchodoch.

Nákupné centrá

Nákupné centrá nájdete predovšetkým na predmestiach Londýna. Buď ide o množstvo rôznych (väčšinou malých) obchodov pod jednou strechou, na štýl zastrešených obchodných ulíc (ako Polus v Bratislave, alebo Optima v Košiciach), alebo centrá, kde každý predajca má svoju obrovskú budovu. Výhodou tých druhých je, že vďaka veľkej predajnej ploche si môžete pozrieť a vyskúšať skutočne široký sortiment tovaru. Medzi obchodné centrá by sa dali zaradiť aj hypermerkety. Tie sú otvorené až do neskorých nočných hodín, niektoré dokonca non-stop (nie každý deň).

Tržnice v Londýne

Ak sa tešíte, že londýnske tržnice sú rovnako ako tie naše, plné stánkov s čínskym textilom a obuvou, budete sklmaní. Trhy v Londýne sú iné. Väčšinou sú špecializované na niekoľko druhov tovaru, napríklad: strožitnosti, odevy, umelecké predmety, ethno výrobky, šperky či čerstvé potraviny, a nakúpite na nich aj kvalitný tovar. Jeden z najznámejších trhov Camden Market vám môže poslúžiť ako výborné miesto pre nákup originálnych darčekov, alebo suvenírov. Trhy v Londýne vďaka svojej atmosfére ponúkajú okrem nákupov aj príležitosť na rozptýlenie. Niekoľko tipov na ďalšie tržnice nájdete v článku o turistických atrakciách v Londýne. Tržníc je však v Londýne oveľa, oveľa viac.

Ak z Londýna odlietate a ešte vám nejaké libry štrngajú vo vrecku, môžete ich utratiť v obchodoch na letisku. Zmenárne ani banky na Slovensku aj tak mince neberú a možno sa vám podarí nájsť niečo, čím potešíte svojich blízkych.

Čo nájdete v príručke Anglicko na vlastnej koži v kapitole „Nakupovanie“?

  • Tipy, ako v Anglicku výhodne nakupovať
  • Čo sa v Anglicku oplatí kúpiť
  • V ktorých obchodoch sa oplatí utrácať
  • Ako a kde najlacnejšie kúpiť zariadenie do domu

Všetky články v sekcii „Nakupovanie v Anglicku (UK)“


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


4 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: