8. Doprava v Anglicku

Každý deň vychádzame z domu a niekam ideme, či už do práce, na nákupy, alebo navštíviť priateľov. Výnimkou môže byť snáď len upršaná nedeľa, keď sme sa rozhodli stráviť celý deň v posteli.

So stálym rozrastaním sa miest sa predlžujú vzdialenosti, ktoré musíme prekonávať, aby sme sa dostali tam, kam potrebujeme. Viditeľné je aj zvyšovanie hustoty dopravy, vďaka ktorému je jej pohyb pomalší a nás to stojí čím ďalej tým viac času, ktorý by sme mohli venovať niečomu užitočnejšiemu.

V tejto kapitole si priblížime jednotlivé možnosti dopravy a jej zvláštnosti typické pre Britániu. Pomôžu vám rozhodnúť sa, ktorý spôsob si zvoliť, aby vás cestovanie stálo čo najmenej času a peňazí. Nie ste, samozrejme, odkázaní len na jeden spôsob dopravy, ale môžete ich ľubovoľne čo najvýhodnejšie kombinovať.

« Internet cez mobil (predchádzajúca strana)
» Pohyb po meste a doprava do práce (nasledujúca strana)

« Na začiatok knihy
» 9. kapitola – Auto v Anglicku

Doplňujúce informácie ku kapitole Úrady v Anglicku


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.