Internet cez mobil

0 Shares

Mobilný internet (Mobile Broadband) už dávno nie je taký drahý a pomalý ako býval. Ani teraz síce nie je práve najvhodnejší na časté sťahovanie veľkých objemov dát, ale ostatným možnostiam internetového pripojenia môže konkurovať vďaka svojej dostupnosti a flexibilite. Nepotrebujete žiadnu telefónnu linku ani kábel a internet môžete používať nie len doma, ale aj v parku, v hromadnej doprave či na výlete. Väčšinou stačí, keď si cez USB port pripojíte USB modem (niektoré notebooky ho môžu mať integrovaný) s dátovou SIM kartou, nainštaluje sa potrebný softvér (automaticky) a môžete surfovať.

Aký mobilný internet si vybrať

Možnosti mobilného internetového pripojenia sú široké. Ponúkajú ho prakticky všetci veľkí mobilní operátori a každý z nich má niekoľko úrovní služieb.

Základné možnosti zahŕňajú:

  • internet s mesačnou platbou,
  • predplatený (kreditný) internet (PAYG),
  • internet s platbou za deň/týždeň.

Okrem uvedených spôsobov platby sú ceny závislé od:

rýchlosti pripojenia (od 3,6Mb do 21,6Mb, pričom uvádzané rýchlosti sú teoretické maximálne),

množstva voľných prenesených dát (od 1GB za mesiac až po neobmedzený prenos dát)

a prípadnej doby viazanosti (najčastejšie 1, 12, 18 alebo 24 mesiacov).

Aj keď väčšina veľkých poskytovateľov mobilného internetu má veľmi dobré pokrytie signálom, pred objednaním služby si pre istotu vždy overte, či zahŕňa aj miesto na ktorom budete internet najčastejšie využívať.

Podobne ako u iných služieb v Anglicku vám aj s výberom mobilného internetu pomôžu porovnávacie portály. Napríklad všeobecný www.uswitch.com, alebo na internet a komunikáciu špecializovaný www.broadband-expert.co.uk.

(doplnené, aktualizované)

« Dial-up internet (predchádzajúca strana)
» 8. kapitola – Doprava v Anglicku (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 7. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Komunikácia v Anglicku


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: