Taliansko – ponuka práce v Taliansku

Praca Taliansko - hľadanie prácePrácu v Taliansku je možné hľadať ešte zo Slovenska, alebo priamo v krajine. Na výber je niekoľko spôsobov získavania pracovných ponúk.

» Práca v Taliansku – základné informácie

Pracovné agentúry v Taliansku

Prácu v Taliansku je možné získať prostredníctvom niektorej z mnohých pracovných agentúr pôsobiacich na trhu práce. Okrem výhradne lokálnych agentúr majú v Taliansku svoje pobočky aj personálne agentúry s celosvetovou pôsobnosťou, napríklad: Adecco (www.adecco.it), alebo Manpower (www.manpower.it). Takéto agentúry ponúkajú častejšie dočasnú prácu, ale je možné sa prostredníctvom nich dostať aj k dlhodobejšiemu zamestnaniu.

Pracovné inzeráty v tlači

Pracovné inzeráty je možné nájsť v talianskych denníkoch, týždenníkoch aj časopisoch. Za všetky možno spomenúť napríklad veľké denníky:

  • La Repubblica,
  • Il Messagero,
  • Corriete della Sera.

Pre hľadanie nekvalifikovanej práce sú vhodnejšie menšie – regionálne noviny.

Práca v Taliansku cez internet

Pracovné ponuky v Taliansku možno na internete nájsť na mnohých miestach. Zo slovenských stránok, ktorých je podstatne menej to môže byť napríklad Profesia. Z množstva talianskych možno spomenúť pracovné portály http://www.lavoro.org/, http://www.monster.it/, alebo http://www.jobonline.it/.

Prácu v Taliansku možno zo Slovenska hľadať aj prostredníctvom Európskych služieb zamestnanosti – EURES, jednak prostredníctvom poradcov na úradoch práce ale tiež cez webovú stránku.

Kvalifikovaná práca

Typické pre Taliansko je, že pre kvalifikované pozície je veľmi dôležité vzdelanie v danej oblasti. V závislosti od profesie to musí byť minimálne absolvovanie kurzu. Ideálne je vysokoškolské vzdelanie s potrebným zameraním. Čo sa týka jazykových schopností okrem taliančiny sú ďalšie cudzie jazyky veľkou výhodou.

Priame oslovenie zamestnávateľa

V Taliansku je bežné získavanie práce cez známych. Priame oslovenie zamestnávateľa preto nebýva veľmi úspešné. Výnimkou sú sezónne práce a brigády na farmách, alebo v hoteloch, kde majiteľ môže potrebovať doplniť stav o nových pracovníkov.


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.