Pracovné ponuky – ponuka práce Anglicko

8 Shares

Práca v Anglicku (UK) cez internet

Internet je nekonečným zdrojom informácií o práci, zvlášť v zahraničí a o Anglicku to platí dvojnásobne. Na internete nájdete nielen pracovné ponuky, ale aj množstvo rád, ktoré by vám mali pomôcť pri hľadaní práce. Ponuka práce sa pravidelne aktualizuje, ak určité stránky navštevujete pravidelne, rýchlo nájdete to čo hľadáte. Internet vám ušetrí veľa času a síl.

Dve základné pravidlá pre ponuky práce

Možností, ako nájsť pracovné ponuky v Anglicku na internete je niekoľko. V súvislosti s tým platia dve základné pravidlá:

 • čím viac týchto spôsobov hľadania práce používate, tým sa zvyšuje vaša šanca na úspech.
 • nespoliehajte sa iba na pracovné ponuky nájdené cez internet, osobý kontakt je najúčinnejší

Kde môžete nájsť pracovné ponuky?

Nájsť pracovné ponuky nie je problém, ak viete kde hľadať. Ak hľadáte prácu v Anglicku, môžete využiť tieto možnosti:

 • ponuky práce na stránkach úradu práce – Jobcentre Plus
 • celoeurópska ponuka práce na stránkach EURESu
 • stránky agentúr sprostredkujúcich zamestnanie
 • databázy a vyhľadávače zamerané na pracovné ponuky
 • ponuky práce na webových stránkach novín a časopisov

Ponuky práce na stránkach Úradu práce

Www.jobcentreplus.gov.uk – Na týcho stránkach nájdete informácie a pracovné ponuky, ktoré sú k dispozícii prostredníctvom terminálov umiestnených v pobočkách Jobcentre Plus. Výhodou je, že ak máte internet doma, bez nutnosti návštevy úradu práce môžete sledovať najčerstvejšie pracovné ponuky v celej Británii, alebo vo vami zvolenej oblasti.

Ponuka práce na stránkach EURESu (Európske služby zamestnanosti) –

Www.eures.sk – Ide o stránky na ktorých nájdete pracovné ponuky nielen v Anglicku, ale v celej Európe. Pre niekoho môže byť výhodou, že sú stránky písané v slovenčine.

Pracovné agentúry – ponuka práce on-line

Prejdite sa po meste v ktorom bývate a hľadajte pracovné agentúry. Všetky by mali mať svoje webové stránky, pomocou ktorých môžete sledovať aktuálne pracovné ponuky. U tých väčších ponuka práce nie je obmedzená len na jedno mesto, často ponúkajú prácu v celom Anglicku, či dokonca v celej Veľkej Británii. Môžete skúsiť napríklad pracovné agentúry Adecco.com, alebo BlueArrow.co.uk.

Databázy a vyhľadávače zamerané na pracovné ponuky

Takýchto vyhľadávačov a databáz existuje v Anglicku obrovské množstvo. Podľa toho, ako je ponuka práce zameraná ich môžeme rozdeliť do štyroch kategórií:

 • nešpecializované stránky, obsahujúce pacovné ponuky akéhokoľvek odvetvia, kdekoľvek vo Veľkej Británi.
  Je ich asi najviac a umožňujú rôzne spôsoby vyhľadávania. Patrí tu napr.: jobsite.co.uk, alebo totaljobs.com.
 • pracovné ponuky rôznych druhov práce, zamerané na určitý región napr.:Škótsko jobinscotland.com, alebo na mesto, najčastejšie Londýn, napr.: www.londonjob.net
 • pracovné ponuky v celej Veľkej Británii, zamerané len na určitý druh práce. Pracovné ponuky pre technikov nájdete na justengineers.net, ponuky na voľné pracovné miesta v zdravotníctve na healthjobsuk.com
 • webové stránky na ktorých je ponuka práce úzko špecializovaná na určitý druh práce v určitom regióne. Napr. pracovné ponuky na zamestnanie v londýnskych baroch londonpubjobs.co.uk

Ponuka práce na webových stránkach novín a časopisov

V tejto kategórii môže ísť buď o webové stránky bežnej tlače, kde sú pracovné ponuky zaraďované do prílohy, napr. noviny Guardian zverejňujú pracovné ponuky na svojom webe jobs.guardian.co.uk, alebo majú webové stránky časopisy v ktorých má ponuka práce vyhradený dominantný priestor napr. loot.com

Dá sa to aj inak

Ak len reagujete na pracovné ponuky, vyžaduje si to pravidelnú návštevu stránok a prezerenie inzerátov. Môžete však použiť spôsob pri ktorom ponuka práce príde priamo do vašej e-mailovej schránky. Môžete to urobiť buď on-line registráciou v pracovných agentúrach, alebo môžete vložiť svoj životopis do databáz a vyhľadávačov, ak takúto možnosť ponúkajú. Ak ste sa rozhodli zverejniť svoj životopis, mal by byť napísaný na naozaj vysokej úrovni. Tento spôsob hľadania práce berte len ako doplnok k aktívnemu hľadaniu.

Čo nájdete v príručke Anglicko na vlastnej koži v kapitole „Práca“?

 • Kde a akým spôsobom sa dá nájsť práca v Anglicku
 • Istá práca už pred odchodom z domu
 • Ako napísať životopis a motivačný list : návod, tipy a dôležité upozornenia
 • Top 10 tipov a postrehov, ktoré vám uľahčia hľadanie práce
 • Ponuka práce – 11 oblastí v ktorých sa najľahšie hľadá práca v Anglicku
 • Pracovné podmienky v Británii (mzdy, pracovný čas, práca nadčas, zmeny, dovolenky, bezpečnosť, odbory, maródka, skúšobná a výpovedná lehota, …)
 • Pracovná zmluva – čo všetko by mala a môže obsahovať
 • Ideálna práca, alebo 6 tipov na ohodnotenie či je práca dobrá, alebo je lepšie sa poobzerať po inej

Všetky články v sekcii „Práca v Anglicku“


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


8 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: