Práca v Anglicku, Anglicko UK

0 Shares

Práca v Anglicku, či inde v zahraničí k nám nepríde sama. Tým, že sledujeme pracovné ponuky a využijeme dostupné spôsoby hľadania práce (internet, pracovné agentúry, …), zvýšime pravdepodobnosť úspechu na maximum a to či už nás zaujíma dlhodobá práca, alebo len niekoľkomesačná brigáda.


Anglicko nPráca v Anglicku - knihaa vlastnej koži –
kompletný sprievodca na vašej ceste za prácou

Podrobné informácie, rady a tipy na tému život a práca v Anglicku + rady pre prípravu na Anglicko.

Kniha sa v súčasnosti už nedá kúpiť, ale celú si ju môžete prečítať priamo tu, na webe.


Práca v Anglicku už bez registrácie
Chystáte sa pracovať vo Veľkej Británii? Už sa nemusíte registrovať do WRS. Slovensko sa stalo rovnoprávnym členom EÚ a táto povinosť bola zrušená.

Pracovné ponuky – ponuky práce v Anglicku (UK) na internete
Práca v Anglicku sa najľahšie hľadá cez internet. Existuje množstvo stránok, kde je ponuka práce z celej Británie s rôznymi možnosťami vyhľadávania.

Pracovné agentúry – slovenské (1. časť) – #1 je spoľahlivosť
Spoľahlivosť je kľúčovým prvkom pri výbere agentúry. V článku nájdete niekoľko tipov ako nájsť spoľahlivé pracovné agentúry.

Pracovné agentúry – slovenské (2. časť) – Ako si vybrať?
V druhej časti článku sa pozrieme na to, čo môže ovplyvniť naše rozhodovanie pri výbere vhodnej agentúry.

Životopis v angličtine- vzor (CV – template)
V tomto článku sa dozviete, ako by mal vyzerať váš životopis, ak je vašim cieľom práca v Anglicku. Šablóna urobí z písania CV hračku.

Bezpečnosť práce v Anglicku (1. časť) – Safety Shoes
Safety Shoes, alebo jednoducho pracovné topánky nie sú niejako pohodlné a po práci ich určite s radosťou zhodíte z nôh, ale svoj účel plnia a vaše nohy chránia pred úrazom.

Bezpečnosť práce v Anglicku (2. časť) – High Visibility Vest
High Visibility Vest, alebo hovorovo High Vest je popri Safety Shoes druhou najdôležitejšou pomôckou ochrany zdravia pri práci v Anglicku. Práve jej je venovaná druhá časť článku.

Práca v Anglicku – bezpečnostné predpisy
Či je to práca na farme, v sklade, na stavbe – bezpečnosť pri práci nie je v Anglicku braná na ľahkú váhu.

Práca v Anglicku – ochranné pomôcky všeobecne
Ochranné pomôcky by ste nemali ignorovať. Slúžia hlavne nám zamestnancom, aby nás z pracoviska neodnášali na nosidlách.

Londýn – Práca v Londýne
Pre niekoho znamená práca v Anglicku len prácu v Londýne. Londýn však nie je jediným mestom v Británii, kde sa dá nájsť práca. Práca mimo Londýna býva často výhodnejšie.

Au-pair v Anglicku (UK)
Oplatí sa ešte práca au-pair? Práva a povinnosti. Kto sa môže stať au-paur a čo je potrebné predložiť agentúre?

Štruktúrovaný životopis vzor CVAko zostaviť štruktúrovaný životopis. Čo všetko by mal obsahovať.

Práca v Anglicku – archív

Práca v Anglicku – novinky v minimálnej mzde
Zvýšenie minimálnej mzdy za prácu v Anglicku a celej Veľkej Británii a ďalšie úpravy týkajúce sa min. mzdy v UK.

Čo nájdete v príručke Anglicko na vlastnej koži v kapitole „Práca“?

  • Kde a akým spôsobom sa dá nájsť práca v Anglicku
  • Istá práca už pred odchodom z domu
  • Ako napísať životopis a motivačný list : návod, tipy a dôležité upozornenia
  • Top 10 tipov a postrehov, ktoré vám uľahčia hľadanie práce
  • Ponuka práce – 11 oblastí v ktorých sa najľahšie hľadá práca v Anglicku
  • Pracovné podmienky v Británii (mzdy, pracovný čas, práca nadčas, zmeny, dovolenky, bezpečnosť, odbory, maródka, skúšobná a výpovedná lehota, …)
  • Pracovná zmluva – čo všetko by mala a môže obsahovať
  • Ideálna práca, alebo 6 tipov na ohodnotenie či je práca dobrá, alebo je lepšie sa poobzerať po inej

Informácie v češtine ohľadom práce v UK nájdete aj na partnerskom webe v sekcii práce v Anglii (UK). Okrem prekladu vybraných článkov z tohto webu, sa tam nachádza aj niekoľko ďalších užitočných informácií.

Práca v Anglicku priláka každý rok tisíce ľudí, hlavne z Poľska, Slovenska a Lotyšska, ale aj ďalších krajín východnej, ale aj západnej Európy. Môže to vyzerať, ako neúnosný útok na pracovný trh v Anglicku, ale ten ešte stále má voľné kapacity. S hľadaním práce to už nie je také jednoduché, ako v roku 2004, ale stále je možné nájsť pracovné ponuky.

Zamestnávatelia a pracovné agentúry v Anglicku sú náročnejšie, hlavne čo sa týka jazyka. Naopak na Slovensku je práca v Anglicku ponúkaná aj bez nutnosti ovládať anglický jazyk. Ide napríklad o práce v podnikoch, alebo firmách, kde už pracuje veľa Slovákov, to znamená, že nie je problém so zaškolením, ani pri komunikácii priamo pri výkone práce. V mnohých firmách si Slováci získali dobré meno kvalitou práce a zodpovedným prístupom.

Najväčší príliv ľudí, ktorí navštívia Anglicko a ktorých zaujíma predovšetkým práca je samozrejme v letných mesiacoch. Väčšinu pohltia sezónne práce v poľnohospodárstve a práca v cestovnom ruchu. Ponuka práce na farmách je k dispozícii nie len v Anglicku, ale aj v Škótsku a Walese. Sezónna práca je vo veľkej miere doménou študentov, preto mnohé pracovné miesta, hlavne v ubytovacích a stravovacích službách sa uvoľnia práve po ich návrate do škôl v septembri a októbri. V týchto mesiacoch je najväčšia šanca nájsť si zamestnanie aj vzhľadom k zvýšenej produkcii v podnikoch kôli blížiacim sa Vianociam.


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: