Komunikácia v UK – telefonovanie, pošta, internet

10 Shares

… ako byť v spojení v Anglicku a so Slovenskom

Mobilných operátorov je v Británii viac ako na Slovensku a viac je aj tzv. virtuálnych operátorov (ktorí nemajú vlastnú sieť) preto je z čoho vyberať. Rozhodovať môžu nie len ceny hovorov a SMS v rámci UK, ale aj do zahraničia, teda aj na Slovensko. Pošta aj keď má určité špecifiká funguje podobne. Portrét kráľovnej nie je len na minciach a bankovkách, ale aj na poštových známkach, nie nadarmo nesie pošta v Británii označenie „Kráľovská pošta“. Široké možnosti využívania internetu ponúkajú verejne miesta, ale aj zapojenie internetu domov je pomerne bezproblémové.

Ako si vybrať mobilného operátora?
Vo Veľkej Británii je mobilných operátorov naozaj veľa. Článok vám ponúka niekoľko tipov, ako si vybrať operátora pre dobíjateľnú SIM kartu.

Skratky používané v Anglicku v SMS, ICQ, …
V Anglicku sa v elektronickej komunikácii SMS, E-mail, ICQ, … používa oveľa viac skratiek, ako sme zvyknutí zo Slovenska. Nasledujúci zoznam by vám mal pomôcť nie len si ich vedieť preložiť, ale ich aj pochopiť.

Archív rubriky Komunikácia

Náhrada za končiace predplatené telefónne karty
Predplatené telefónne karty Global sa už nepredávajú. Aké sú možnosti na volanie zo zahraničia na Slovensko (z Anglicka, Írska, ČR, Rakúska. …), ako náhrada.

Čo nájdete v príručke Anglicko na vlastnej koži v kapitole „Komunikácia“?

  • Pošta – ako úspešne používať poštové služby v Británii
  • Telefonovanie v Anglicku – pevná linka, alebo mobil – ako si vybrať správnu službu a ako telefonovať z Anglicka na Slovensko za par korún
  • Internet – kde sa dostať na internet zadarmo a ako nájsť nalepšiu ponuku, ak ho chcete mať doma


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


10 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: