Komunikácia v UK – telefonovanie, pošta, internet

… ako byť v spojení v Anglicku a so Slovenskom

Mobilných operátorov je v Británii viac ako na Slovensku a viac je aj tzv. virtuálnych operátorov (ktorí nemajú vlastnú sieť) preto je z čoho vyberať. Rozhodovať môžu nie len ceny hovorov a SMS v rámci UK, ale aj do zahraničia, teda aj na Slovensko. Pošta aj keď má určité špecifiká funguje podobne. Portrét kráľovnej nie je len na minciach a bankovkách, ale aj na poštových známkach, nie nadarmo nesie pošta v Británii označenie „Kráľovská pošta“. Široké možnosti využívania internetu ponúkajú verejne miesta, ale aj zapojenie internetu domov je pomerne bezproblémové.

Ako si vybrať mobilného operátora?
Vo Veľkej Británii je mobilných operátorov naozaj veľa. Článok vám ponúka niekoľko tipov, ako si vybrať operátora pre dobíjateľnú SIM kartu.

Skratky používané v Anglicku v SMS, ICQ, …
V Anglicku sa v elektronickej komunikácii SMS, E-mail, ICQ, … používa oveľa viac skratiek, ako sme zvyknutí zo Slovenska. Nasledujúci zoznam by vám mal pomôcť nie len si ich vedieť preložiť, ale ich aj pochopiť.

Archív rubriky Komunikácia

Náhrada za končiace predplatené telefónne karty
Predplatené telefónne karty Global sa už nepredávajú. Aké sú možnosti na volanie zo zahraničia na Slovensko (z Anglicka, Írska, ČR, Rakúska. …), ako náhrada.

Čo nájdete v príručke Anglicko na vlastnej koži v kapitole „Komunikácia“?

  • Pošta – ako úspešne používať poštové služby v Británii
  • Telefonovanie v Anglicku – pevná linka, alebo mobil – ako si vybrať správnu službu a ako telefonovať z Anglicka na Slovensko za par korún
  • Internet – kde sa dostať na internet zadarmo a ako nájsť nalepšiu ponuku, ak ho chcete mať doma


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.