Predplatené telefónne karty – alternatívy

10 Shares

Slováci pracujúci v zahraničí, ktorí využívali na komunikáciu so Slovenskom predplatené telefónne karty Global môžu využívať túto službu už len do konca roka, teda do 31.12.2010.

Dovtedy je potrebné vyčerpať kredit z už kúpených predplatených telefónnych kariet. Predaj kariet Global operátor ukončil 1.1.2010.

Alternatívy za predplatené telefónne karty

Na lacné telefonovanie z Anglicka, Írska, Rakúska, Českej Republiky či inej obľúbenej pracovnej destinácie Slovákov má Slovak Telekom náhradu vo forme Volacej karty, ktorá rovnako ako zrušená predplatená karta Global, umožňuje lacnejšie volania zo zahraničia, je však viazaná na domácu telefónnu linku.

Ďalšie možnosti telefonickej komunikácie pracujúcich Slovákov v zahraničí s domovom môžu byť:

  • predplatené telefónne karty iných spoločností
  • volania prostredníctvom prístupových čísel lacných operátorov
  • využívanie na volanie do zahraničia (na Slovensko) SIM karty miestnych mobilných operátorov, ktorí sa na to špecializujú, prípadne ponúkajú zvýhodnené volania
      Samozrejme okrem uvedených možností je asi najvýhodnejšie pre komunikáciu zo zahraničia s blízkymi na Slovensku používať volanie cez internet napr. prostredníctvom obľúbenej aplikácie Skype. Táto možnosť je však viazaná na internetové pripojenie.

Čo nájdete v príručke Anglicko na vlastnej koži v kapitole „Komunikácia“?

  • Pošta – ako úspešne používať poštové služby v Británii
  • Telefonovanie v Anglicku – pevná linka, alebo mobil – ako si vybrať správnu službu a ako telefonovať z Anglicka na Slovensko za par korún
  • Internet – kde sa dostať na internet zadarmo a ako nájsť nalepšiu ponuku, ak ho chcete mať doma

Všetky články v sekcii „Komunikácia v UK“


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


10 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: