Štúdium angličtiny ako au-pair

Ak je vašou prioritou naučiť sa anglický jazyk a peniaze nie sú až také dôležité, môžete skúsiť prácu au-pair. V skutočnosti to nie je práca, lebo rodina vám neplatí mzdu, ale vreckové (okolo £70 za týždeň) a neodvádza za vás dane ani odvody.

Výhodou učenia sa jazyka ako pu-pair je, že budete bývať a pracovať v prostredí, v ktorom sa hovorí po anglicky. Aká bohatá bude komunikácia, však závisí od veku detí, s ktorými budete tráviť veľa času a od záujmu rodičov rozprávať sa s vami. Niektorí rodičia vás môžu brať aj medzi svojich známych, pre iných nemusíte byť viac ako slúžka.

Všetko závisí od šťastia, vašej schopnosti prispôsobiť sa novým podmienkam a vzťahu, ktorý si s rodinou vytvoríte. Samozrejme, máte možnosť chodiť na jazykový kurz, kým sú deti v škole.

(aktualizované)

« Platené jazykové kurzy (predchádzajúca strana)
» Čítanie anglických textov (čítajte) (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 11. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Anglický jazyk


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.