Práca (brigáda) v zahraničí – príručky

3 Shares

Sprievodcovia na tému život a práca v zahraničí

Na tejto stránke nájdete všetkých sprievodcov týkajúcich sa života a práce v zahraničí, ktorí sú dostupní na slovenskom knižnom trhu. Pomôžu pripraviť sa na neznáme prostredie a umožnia zvládnuť život v cudzej krajine bez zbytočného stresu a problémov.

Život a práca v Británii

Praca v zahranici - AnglickoAk chcete pracovať v zahraničí a zvolili ste si ako cieľ svojho pobytu Anglicko, Škótsko, Wales, alebo S. Írsko, môžete si objednať priamo na týchto stránkach príručku „Anglicko na vlastnej koži – kompletný sprievodca na vašej ceste za prácou„. Táto kniha rozoberá všetky oblasti života, od práce, ubytovania, dopravy, cez zdravotné poistenie a dane, až po nakupovanie a zábavu.

Práca v Írsku

Príručka Práca v Írsku podáva základné informácie o tom, ako funguje život v Írsku. čo sa týka práce, okrem záležitostí týkajúcich sa zamestnania sa samostatná kapitola venuje podnikaniu v Írsku.

Príručka v on-line kníhkupectve

Život a práca v Austrálii

Pred vstupom Slovenska do EÚ nebola práca v zahraničí dostupná každému. Práve Austrália dávala možnosť legálnej práce a to vďaka študentským vízam. Dnes už je práca v Austrálii zaujímavá asi len ako prostriedok financovania cestovania po tejto atraktívnej krajine. Užitočné informácie vám poskytne sprievodca „Život a práca v Austrálii„.

Príručka v on-line kníhkupectve

Práca v Nemecku

Práca v Nemecku ešte sále nie dostupná bez obmedzení, kvôli prechodným opatreniam, ktoré zaviedlo Nemecko pri vstupe krajín A8 do EÚ. Ak aj napriek týmto obmedzeniam vidíte svoju príležitosť práve v tejto krajine, príručka Práca v Nemecku vám podá všetky základné informácie, ktoré budete počas pracovného pobytu potrebovať.

Príručka v on-line kníhkupectve

Práca v zahraničí

Publikácia Práca v zahraničí V úvode knihy sú uvedené základné informácie týkajúce sa práce v zahraničí, zvyšok knihy je naplnený ponukami práce v jednotlivých krajinách sveta, zatriedenými do kapitol podľa kontinentov.

Príručka v on-line kníhkupectve

Život a práca v USA

Ak je vašim snom práca v USA siahnite po knihe „Život a práca v USA„. Aj tento sprievodca pokrýva všetky aspekty života v krajine a pomôže prekonať väčšinu bežných problémov, s ktorými sa môžete v Spojených štátoch stretnúť.

Čo sa týka práce v zahraničí, máme dnes oveľa viac možností ako pred pár rokmi. Až na niekoľko výnimiek už môžeme pracovať vo všetkých krajinách EÚ bez akýchkoľvek obmedzení. Informácií o živote vo väčšine týchto krajín však nie je dostatok a každého, kto tam odíde za prácou potom stojí nemalé úsilie a čas, aby sa zorientoval v systéme danej krajiny. Keďže Slovákov pracujúcich v zahraničí pribúda, možno sa už v blízkej budúcnosti dočkáme sprievodcov aj z ostatných krajín EÚ. Život v zahraničí tak bude opäť o niečo jednoduchší.


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


3 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: