Práca v zahraničí pre páry

Ak si chcete hľadať prácu v zahraničí ako pár, možnosti sa vám o ničo zúžia, ale stále máte na výber z viacerých možností.
Najväčšia šanca na získanie práce v zahraničí pre páry je tam, kde sa prijíma, resp. kde pracuje väčšie množstvo zamestnancov a samozrejme s podmienkou, že tam môžu pracovať muži aj ženy.

Ak si kladiete podmienku zamestnať sa ako pár v jednej firme, musíte sa zmieriť s tým, že tieto kritériá spĺňa predovšetkým nekvalifikovaná práca.

Pokiaľ si v zahraničí hľadáte brigádu na niekoľko týždňov alebo mesiacov, alebo vás zaujímajú sezónne práce, môžete skúsiť prácu na farme (v poľnohospodárstve), napríklad pri zbere ovocia. Pokiaľ si hľadáte dlhodobejšie zamestnanie na viac mesiacov, alebo rokov, najjednoduchšie sa ako pár môžete zamestnať v skladoch, alebo výrobných podnikoch.

Hľadanie práce v zahraničí pre páry

Hľadať prácu pre páry v zahraničí na farme alebo v sklade je možné ešte z domu, cez slovenské pracovné agentúry. Na získanie práce v skladoch, alebo vo výrobných podnikoch môžete využiť aj pracovné agentúry priamo vo zvolenej krajine (v Anglicku, Rakúsku). Mnoho podnikov v zahraničí, ale už aj u nás na Slovensku, využíva agentúrnych zamestnancov.

Ak ste sa rozhodli pre farmu a nechcete spolupracovať s agentúrou, môžete skúsiť kontaktovať priamo farmárov. Ak bude potom farmár s vašou prácou spokojný a vy budete mať záujem, nebýva problém dohodnúť si dopredu brigádu aj na ďalší rok.

Práca pre páry – ďalšie možnosti

Aj keď s menšou pravdepodobnoťou úspechu si páry môžu hľadať prácu v zahraničí aj v cestovnom ruchu. Väčšie ale aj menšie horské hotely a ubytovacie zariadenia hľadajú na sezónu personál – mužov aj ženy. Ak sa viete vhodne doplniť (napr. kuchár + chyžná, alebo údržbár + čašníčka a pod.) vaše šance na prácu na jednom mieste sú vyššie. Vždy si však môžete hľadať prácu samostatne v dvoch rôznych zariadeniach v tom istom mestečku, aj keď to už nebude také ideálne, ak budete ubytovaní každý v mieste svojej práce.


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.