Práca v zahraničí pre páry

0 Shares

Ak si chcete hľadať prácu v zahraničí ako pár, možnosti sa vám o ničo zúžia, ale stále máte na výber z viacerých možností.
Najväčšia šanca na získanie práce v zahraničí pre páry je tam, kde sa prijíma, resp. kde pracuje väčšie množstvo zamestnancov a samozrejme s podmienkou, že tam môžu pracovať muži aj ženy.

Ak si kladiete podmienku zamestnať sa ako pár v jednej firme, musíte sa zmieriť s tým, že tieto kritériá spĺňa predovšetkým nekvalifikovaná práca.

Pokiaľ si v zahraničí hľadáte brigádu na niekoľko týždňov alebo mesiacov, alebo vás zaujímajú sezónne práce, môžete skúsiť prácu na farme (v poľnohospodárstve), napríklad pri zbere ovocia. Pokiaľ si hľadáte dlhodobejšie zamestnanie na viac mesiacov, alebo rokov, najjednoduchšie sa ako pár môžete zamestnať v skladoch, alebo výrobných podnikoch.

Hľadanie práce v zahraničí pre páry

Hľadať prácu pre páry v zahraničí na farme alebo v sklade je možné ešte z domu, cez slovenské pracovné agentúry. Na získanie práce v skladoch, alebo vo výrobných podnikoch môžete využiť aj pracovné agentúry priamo vo zvolenej krajine (v Anglicku, Rakúsku). Mnoho podnikov v zahraničí, ale už aj u nás na Slovensku, využíva agentúrnych zamestnancov.

Ak ste sa rozhodli pre farmu a nechcete spolupracovať s agentúrou, môžete skúsiť kontaktovať priamo farmárov. Ak bude potom farmár s vašou prácou spokojný a vy budete mať záujem, nebýva problém dohodnúť si dopredu brigádu aj na ďalší rok.

Práca pre páry – ďalšie možnosti

Aj keď s menšou pravdepodobnoťou úspechu si páry môžu hľadať prácu v zahraničí aj v cestovnom ruchu. Väčšie ale aj menšie horské hotely a ubytovacie zariadenia hľadajú na sezónu personál – mužov aj ženy. Ak sa viete vhodne doplniť (napr. kuchár + chyžná, alebo údržbár + čašníčka a pod.) vaše šance na prácu na jednom mieste sú vyššie. Vždy si však môžete hľadať prácu samostatne v dvoch rôznych zariadeniach v tom istom mestečku, aj keď to už nebude také ideálne, ak budete ubytovaní každý v mieste svojej práce.


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: