Lacné letenky Poprad – Londýn a späť

Nie je to tak dávno, čo Maďarská nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air spúšťala priame lety z Košíc do Londýna a už tu od nej máme zo Slovenska ďalšie priame spojenie, tentoraz priamo z spod Tatier.

Lietadlom z Popradu do Londýna. Do tretice.

Lety z Popradu do LondýnaSlovenky a Slováci, ktorí pracovali v Anglicku pred viac ako piatimi rokmi si ešte určite pamätajú cestovanie s leteckou spoločnosťou SkyEurope. Po jej krachu sa zo Slovenska do Veľkej Británie dalo a stále dá lietať len z Bratislavy a to s írskou spoločnosťou RyanAir (www.ryanair.com). Lety z východného Slovenska do Anglicka obnovila až nová spoločnosť Danube Wings, ktorá začala lietať z Popradu do Londýna a tiež do Manchestru. Tá síce neskrachovala, ale spojenia do Británie na jar roku 2010 zrušila.

Po štyroch rokoch a niekoľkých mesiacoch je tu opäť dobrá správa. Z Popradu sa opäť lieta, na Londýnske letisko Luton. Letenky je možné kúpiť na termíny od 28. októbra, kedy sa spojenie otvára.

Letenky – kde a za koľko

Letenky na nové spojenie z Popradu, ale aj z Košíc a letísk okolitých štátov (Katovice, Budapešť, Ľvov, Brno) si môžete kúpiť priamo na stránke leteckej spoločnosti www.wizzair.com.

Za výhodnejšie ceny môžu nakupovať letenky členovia Wizz Discount klubu.

Ceny leteniek začínajú už na necelých 15 eurách za jednu cestu. Drahšie sú potom za29,99,  39,99 eur, 49,99 eur, atď.

Na obdobia, kedy je o letenky veľký záujem sa oplatí urobiť rezerváciu v dostatočnom predstihu, inak si budete musieť pripraviť oveľa viac peňazí.

Odlety a prílety

Momentálne je možné na linke letieť 4 krát do týždňa, v:
pondelok, streda, piatok, nedeľa
Odlet z Popradu je po poludní o 12:35 a prílet do Londýna je o 14:15

Opačným smerom je možné lietať takisto 3 krát do týždňa v:
pondelok, streda, piatok, nedeľa
Odlet z Londýna je ráno o 8:35 a prílet do Popradu je o 12:05

Wizz Air na Slovensku

Wizz Air prevádzkuje zo Slovenska už niekoľko leteckých spojení. Z Košíc lieta podobne ako z Popradu na letisko Luton, nachádzajúce sa medzi Londýnom a Birminghamom a aj do ďalších destinácií.

Otvorenie novej linky však svedčí o tom, že letecká spoločnosť je spokojná so záujmom o lietanie do UK z východu. Preto ostáva len veriť, že podtatranskému letisku to do tretice vyjde a okrem tohto nového spojenia časom pribudnú aj ďalšie či už do Británie, alebo aj do iných krajín.


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.