Letenky na lety z Popradu do Londýna, Manchesteru a Dublinu

5 Shares

Lecné letenky do LondýnaMožnosť kúpiť lacné letenky z východného Slovenska do Anglicka a Írska bola po krachu nízkonákladovej leteckej spoločnosti SkyEurope vážne ohrozená. SkyEurope predávala letenky na pravidelné linky: Poprad – Londýn (Luton), Košice – Londýn (Luton), Košice – Manchester a tiež Bratislava – Londýn (Luton), Bratislava – Manchester a skôr aj Košice – Dublin a Bratislava – Dublin.

Z Bratislavy predávala lacné letenky na svoje lety do Írska a Anglicka írska letecká spoločnosť Ryan Air, ktorej služby mohli začať využívať pasažieri skrachovanej SkyEurope okamžite.

Iná situácia nastala na východe Slovenska.

Letenky z východu od Danube Wings

Na východe Slovenska sa situácia výrazne zmenila. Po SkyEurope ostali linky do Británie prakticky úplne neobsadené. Záchrancom sa stala relatívne mladá letecká spoločnosť Danube Wings, ktorá hneď v jeseni obnovila zrušené lety z Popradu do Londýna a z Popradu začala predávať letenky aj do anglického Manchestru a írskeho Dublinu, kam SkyEurope lietala z Košíc.

Lacné letenky z Popradu do UK sú opäť minulosťou

Tí, ktorí si obľúbili lietanie do Anglicka a Írska z Popradu majú opäť dôvod byť smutní. Danube Wings hrdinsky vydržali lietať na nových linkách približne pol roka, avšak ako o tom informujú na svojich internetových stránkach, od 7.3.2010 končia svoju spoluprácu s ČSA a teda prestávajú lietať na linkách z Popradu do Anglicka a Írska.

Situácia s lietaním do Británie a Írska z východného Slovenska sa tak vrátila do stavu v akom bola po krachu SkyEurope.

Jedinou nízknákladovou leteckou spoločnosťou, ktorá lieta zo Slovenska do týchto krajín ostal Ryan Air. Ten však lieta len z Bratislavského letiska.

Aj keď spoločnosť Danube Wings na svojich stránkach oznamuje zrušenie len marcových a aprílových letov, pripúšťa, že môže dôjsť k úplnému zrušeniu letov z Popradu do UK.

Keďže asi len málokto nájde odvahu kúpiť si letenku na neistý let, je pravdepodobné, že sa slová spoločnosti naplnia a dočkáme sa definitívneho konca popradských letov do Británie, čo je určite veľká škoda.

Čo nájdete v príručke Anglicko na vlastnej koži v kapitole „Cestovanie do Anglicka a späť“?

  • Výhody a nevýhody všetkých spôsobov, ktorými sa môžete dopraviť do Anglicka
  • Odporúčanie, kedy je lepšie letieť, kedy ísť autobusom a kedy zvoliť iný spôsob dopravy.
  • Niekoľko tipov, ako kúpiť čo najlacnejšie letenky

Všetky články v sekcii „Doprava – letenky, autobus do Anglicka“


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


5 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: