Letenky na lety z Popradu do Londýna, Manchesteru a Dublinu

Lecné letenky do LondýnaMožnosť kúpiť lacné letenky z východného Slovenska do Anglicka a Írska bola po krachu nízkonákladovej leteckej spoločnosti SkyEurope vážne ohrozená. SkyEurope predávala letenky na pravidelné linky: Poprad – Londýn (Luton), Košice – Londýn (Luton), Košice – Manchester a tiež Bratislava – Londýn (Luton), Bratislava – Manchester a skôr aj Košice – Dublin a Bratislava – Dublin.

Z Bratislavy predávala lacné letenky na svoje lety do Írska a Anglicka írska letecká spoločnosť Ryan Air, ktorej služby mohli začať využívať pasažieri skrachovanej SkyEurope okamžite.

Iná situácia nastala na východe Slovenska.

Letenky z východu od Danube Wings

Na východe Slovenska sa situácia výrazne zmenila. Po SkyEurope ostali linky do Británie prakticky úplne neobsadené. Záchrancom sa stala relatívne mladá letecká spoločnosť Danube Wings, ktorá hneď v jeseni obnovila zrušené lety z Popradu do Londýna a z Popradu začala predávať letenky aj do anglického Manchestru a írskeho Dublinu, kam SkyEurope lietala z Košíc.

Lacné letenky z Popradu do UK sú opäť minulosťou

Tí, ktorí si obľúbili lietanie do Anglicka a Írska z Popradu majú opäť dôvod byť smutní. Danube Wings hrdinsky vydržali lietať na nových linkách približne pol roka, avšak ako o tom informujú na svojich internetových stránkach, od 7.3.2010 končia svoju spoluprácu s ČSA a teda prestávajú lietať na linkách z Popradu do Anglicka a Írska.

Situácia s lietaním do Británie a Írska z východného Slovenska sa tak vrátila do stavu v akom bola po krachu SkyEurope.

Jedinou nízknákladovou leteckou spoločnosťou, ktorá lieta zo Slovenska do týchto krajín ostal Ryan Air. Ten však lieta len z Bratislavského letiska.

Aj keď spoločnosť Danube Wings na svojich stránkach oznamuje zrušenie len marcových a aprílových letov, pripúšťa, že môže dôjsť k úplnému zrušeniu letov z Popradu do UK.

Keďže asi len málokto nájde odvahu kúpiť si letenku na neistý let, je pravdepodobné, že sa slová spoločnosti naplnia a dočkáme sa definitívneho konca popradských letov do Británie, čo je určite veľká škoda.

Čo nájdete v príručke Anglicko na vlastnej koži v kapitole „Cestovanie do Anglicka a späť“?

  • Výhody a nevýhody všetkých spôsobov, ktorými sa môžete dopraviť do Anglicka
  • Odporúčanie, kedy je lepšie letieť, kedy ísť autobusom a kedy zvoliť iný spôsob dopravy.
  • Niekoľko tipov, ako kúpiť čo najlacnejšie letenky

Všetky články v sekcii „Doprava – letenky, autobus do Anglicka“


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.