Lacné priame lety Košice – Londýn

9 Shares

Lety Košice - LondýnVýchod Slovenska sa konečne opäť dočkal leteckého spojenia s Anglickom. Aby mohli východniari letieť do Londýna, už nemusia zdĺhavo cestovať na letisko do Bratislavy, alebo komplikovane do poľského Krakova, odkiaľ lieta írsky Ryan Air.

Do Košíc prišla Maďarská nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air, ktorá už operuje na letiskách u všetkých našich susedov s výnimkou Rakúska.

Z Košíc na Luton

Wizz Air vytvoril priame letecké spojenie Košíc s Londýnom. Z pomedzi všetkých londýnskych letísk si vybral letisko Luton, vzdialené približne 50 kilometrov severne od centra Londýna a necelých 150 kilometrov juhovýchodne od centra Birminghamu.

Letenky na lety Košice a Londýn a späť

Jednosmerná, alebo spiatočná letenka sa dá kúpiť priamo na stránke leteckej spoločnosti. Rezerváciu bez problémov zvládnu aj jazykovo menej zdatní cestovatelia. Na rozdiel so stránky RyanAir, ktorá je pre Slovákov v angličtine, Wizz Air má svoj web preložený aspoň do češtiny.

Najlacnejšie letenky sa dajú kúpiť už za 29,99 eur. Cena potom rastie podľa konkrétneho termínu na 39,99 eur, 49,99 eur, 59,99 eur, 69,99 eur, 79,99 eur atď.

Členovia Wizz Discount klubu môžu získať výhodnejšie ceny.

wizzair.com

Odlety a prílety

Lety Košice – Londýn

Od 17.9. do 26.10. 2013
Utorok a sobota: odlet 12:35 prílet 16:05
Od 27.10.
Pondelok, streda, piatok, nedeľa odlet 14:10 prílet 17:40

Lety Londýn – Košice

Od 17.9. do 26.10. 2013
Utorok a sobota odlet 16:35 prílet 18:15
Od 27.10.
Pondelok, streda, piatok, nedeľa odlet 18:10 prílet 19:55

Letecká spoločnosť bude podľa záujmu v budúcnosti svoj letový poriadok upravovať a môže zmeniť ako frekvenciu a dni letov, ako aj časy odletu. Aktuálne odlety si môžete overiť na webovej stránke leteckej spoločnosti.

Ďalšie možnosti lietať s Wizz Air

Ako už bolo spomenuté vyššie, Wizz Air lieta okrem Rakúska z letísk všetkých našich susedov.
Najbližšie letiská sa nachádzajú v Poľsku v Katoviciach, v Maďarsku v Budapešti, na Ukrajine v Ľvove a v Českej republike v Brne. Z Ľvova a Brna je možné letieť len do niekoľkých málo letísk, z Katovíc a Budapešti, kde má spoločnosť základňu až do niekoľkých desiatok destinácií po celej Európe.

Aká bude budúcnosť…

Wizz Air už zo Slovenska v minulosti lietal a to na linke Bratislava – Rím. Po krátkej dobe však bolo toto letecké spojenie zrušené. Nová linka by mohla byť lepšia voľba. Dá sa očakávať, že o letenky z Košíc do Londýna a v opačnom smere bude väčší záujem, ako o lety z Bratislavy do Ríma.

Najviac asi uvítajú nové letecké spojenie Slováci pracujúcich vo Veľkej Británii, ktorí budú tvoriť veľký podiel cestujúcich. Určite sa potešia aj ich rodinný príslušníci a priatelia, ktorí ich chcú navštíviť, aj keď nebudú lietať tak často a k vyťaženiu linky určite prispejú aj ostatní turisti a obchodní cestujúci a to nie len zo Slovenska, ale aj z Veľkej Británie.


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


9 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: