Formulár (tlačivo): p85, p86, daňové priznanie, Child Benefit

4 Shares

Pracujete v Anglicku? Stiahnite si potrebné tlačivo, alebo ho vyplňte cez internet

Formular p85, p86, daňové priznanie, Child BenefitNa tejto stránke nájdete tie najužitočnejšie formuláre, ktoré budete pre život a prácu v Anglicku potrebovať.

Formuláre sú na internete najčastejšie dostupné vo formátoch .doc, alebo .pdf. Ak sa vám nedá otvoriť .pdf formulár, pravdepodobne nemáte nainštalovaný potrebný software. Tu si ho môžete stiahnuť a nainštalovať.

Formulár P86

P 86 je formulár, ktorý treba vyplniť a doručiť na Inland Revenue (daňový úrad v Anglicku) na začiatku vášho pracovného pobytu vo Veľkej Británii. Mal by zabezpečiť správne spracovanie vašich daní.
Stiahnuť formulár P86 (.pdf)

Formulár P85

Formulár P 85 sa vypĺňa pri definitívnom odchode z UK. Na jeho základe vám bude urobené vyúčtovanie dane. Musíte k nemu doložiť tlačivo P45 od vášho posledného zamestnávateľa, prípadne, ak ste mali v danom daňovom roku viac zamestnávateľov, mali by ste priložiť P45-ku od každého z nich.
Stiahnuť formulár P85 (.pdf)

Daňové priznanie na Slovensku online

Elektronický formulár pre vyplnenie daňového priznania. Tlačivo je potrebné po vyplnení vytlačiť a podpísané spolu s prílohami zaslať na príslušný daňový úrad. Viac informácií o podávaní daňového priznania pri práci v zahraničí nájdete v článku Daňové priznanie na Slovensku – práca v zahraničí. V ďalšom článku nájdete návod na vyplnenie daňového priznania.
Navštíviť stránku Daňového riaditeľstva Slovenskej republiky

Child Benefit

Ak máte deti a chcete požiadať o detské prídavky v Anglicku, môžete to urobiť priamo vyplnením on-line formulára.
Stiahnuť formulár pre Child Benefit (.pdf)

Toto boli najčastejšie používané formuláre, ktoré by ste mohli v Anglicku potrebovať. Na stránkach HM Revenue & Customs nájdete desiatky ďalších formulárov, ale tie vás s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nebudú musieť zaujímať.

Čo nájdete v príručke Anglicko na vlastnej koži v kapitole „Úrady“?

  • NINO (National Insurance Number) – čo to je a ko ho získať
  • Dane a daňový úrad – ako sa v Anglicku počíta daň a ako neplatiť viac daní, ako musíte

Všetky články v sekcii „Úrady v UK“


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


4 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: