Informácie pre cudzincov presunuté na web Home Office

15.01.2008 Informácie pre cudzincov pracujúcich v Británii boli poskytované na webových stránkach portálu www.workingintheuk.gov.uk. Fungovanie tohto portálu je pozastavené.

Na portáli sa nachádzali informácie týkajúce sa pracovných povolení, programov pre zamestnávanie cudzincov v UK, ako aj informácie o postavení občanov EÚ v Británii a tiež o britskom občianstve. Všetky tieto informácie boli z tohto portálu presunuté priamo na server Border and Immigration Agency, teda Britského Home Office.

Čo sa týka občanov Českej republiky a Slovenska nachádzajú sa tam informácie o Worker Registration Scheme (WRS), teda systéme registrácie pracovníkov z krajín, ktoré pristúpili do EÚ v roku 2004.

Zdroj: Home Office

Zobraziť celý archív krátkych správ


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.