Nórsko – práca v Nórsku rýchlejšie

Práca v Nórsku15.04.2008 V Škandinávii je možná práca bez obmedzenia v Švédsku, Fínsku a na Islande. Práca v Nórsku a v Dánsku je ešte stále komplikovaná nutnosťou žiadať pracovné povolenie. Nórsko a Dánsko, rovnako ako Rakúsko a Nemecko využívajú prechodné obdobie a obmedzujú prístup na svoj pracovný trh.

Aj keď je pre prácu v Nórsku stále potrebné povolenie, od 1. januára 2008 sa situácia o niečo zlepšila. Do konca roka 2007 platilo, že uchádzač o prácu mohol začať pracovať, až keď získal pracovné povolenie. Teraz môžu občania Slovenska, Českej republiky a ostatných krajín, ktoré pristúpili do EU v roku 2004 začať pracovať v Nórsku hneď ako predložia žiadosť o pracovné povolenie nórskym imigračným úradom. Samozrejmosťou je, že žiadosť je vyplnená správne a sú k nej priložené všetky potrebné dokumenty.

Zdroj: UDI

Zobraziť celý archív krátkych správ


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.