Práca v Dánsku – Dánsko otvorenejšie

Práca v Dánsku - vlajka01.05.2008 Po vstupe Slovenska do Európskej Únie si Dánsko na ochranu svojho pracovného trhu začalo uplatňovať prechodné obdobie. Práca v Dánsku tak bola možná len na základe pracovného povolenia.

Od 1. mája 2008 sa situácia zmenila. Ak je vaša práca v Dánsku krytá kolektívnou zmluvou, nie je už od vás vyžadované pracovné povolenie. Vašou povinnosťou je len, požiadať o doklad o registrácii pobytu.

Pracovné povolenie je vyžadované aj naďalej, ale len u práce, ktorá nie je krytá kolektívnou zmluvou. V takom prípade, musíte na Imigračnom úrade požiadať o pracovné povolenie aj o doklad o registrácii pobytu. Bez pracovného povolenia nemôžete začať pracovať.

Zobraziť celý archív krátkych správ


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.