Anglický štýl stravovania

Nedá sa povedať, že celé Anglicko sa stravuje rovnako. Každá oblasť Anglicka môže mať iné stravovacie návyky a dokonca ani v tej istej oblasti sa nemusí každý stravovať tradičným spôsobom. Aj napriek tomu existuje určitá schéma.

Deň sa obyčajne začína bohatými raňajkami (breakfast), ktoré majú zasýtiť na dlhé hodiny. Preto sú hlavnými zložkami raňajok smažené párky alebo šunka, vajíčka na rôzny spôsob, fazuľa a hrianky. Zdravo sa stravujúci ľudia uprednostňujú cereálie zalievané mliekom. Všetko spomenuté môžu ešte doplniť hrianky s džemom.

Obed (lunch) okolo dvanástej alebo jednej nebýva chápaný ako druhé hlavné jedlo dňa. Stačí sendvič alebo hamburger, najlepšie niečo rýchle.

To skutočne veľké jedlo je večera (dinner), ktorá prichádza až okolo šiestej popoludní. Môže to byť fish & chips alebo niečo z ponuky Take away. Porcia však musí byť poriadna. Ak je odchod do postele plánovaný až pred polnocou, posledné jedlo môže byť okolo 22.00 (supper).

Toto je základ, ktorý kedykoľvek v priebehu dňa dopĺňajú maškrty (snacks). Môže to byť malý balíček zemiakových lupienkov, čokoládová tyčinka alebo len niekoľko cukríkov. Samozrejme, nechýba čaj, ktorý však nemusí byť presne o piatej.

Viditeľné sú trendy zdravého stravovania. Okrem veľkého množstva nízkotučných jogurtov a masiel, nápojov sladených umelými sladidlami a potravín so zníženým obsahom soli nájdete dokonca aj „cukor light“ so zníženým obsahom energie pri nezmenenej chuti.

(doplnené)

« Poľské a slovenské obchody (predchádzajúca strana)
» 11. kapitola – Anglický jazyk (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 10. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Strava v Anglicku


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.