Kde nakupovať potraviny

Možností je veľa, a to aj vďaka tomu, že supermarkety nezlikvidovali malé súkromné obchodíky. Veľká konkurencia prináša boj o zákazníka. Z rôznych akcií a výhodných ponúk patria medzi zaujímavejšie: Buy one get one free (jedno kúp a jedno dostaneš zadarmo), 3 for 2 (tri za cenu dvoch), alebo výhodné balenia, napr. 50 % free (50 % zadarmo). Niekedy sa oplatí prísť nakupovať do obchodu pred záverečnou. Výrazné zľavy dostanete predovšetkým na čerstvé pekárenské výrobky, prípadne ponuku z teplého pultu.

Na jednom výlete sme sa až v noci zastavili v supermarkete  Morissons, že si nakúpime niečo na večeru a na raňajky. Bola asi polhodina do záverečnej, a tak nás neprekvapila zľava na balíčky s cornish pasties, ktoré piekli priamo v obchode. Cena bola viac než lákavá, z pôvodnej £1,59 na 29p a pasties boli ešte teplé. Tak sme si zopár balíčkov zobrali. Keď sme už išli k pokladnici pomedzi regály, všimli sme si, že predavačka prelepuje cenovky na balíčkoch, ktoré tam ešte ostali. Tak sme tam išli a nechali sme si prelepiť cenovky. Pri pokladni sme nakoniec za tri balíčky platili neuveriteľných 27p. No nekúpte to.

Podrobnejšie sú v tejto podkapitole rozobrané nasledujúce možnosti nákupu potravín:
Supermarkety – nakupovanie v nákupných centrách
Nákupy v malých obchodoch – Corner shops
Trhy – nákupy na trhoch
Poľské a slovenské obchody

(upravené)

« Stravovanie mimo domu (predchádzajúca strana)
» Supermarkety – nakupovanie v nákupných centrách (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 10. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Strava v Anglicku


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.