Kde nakupovať potraviny

2 Shares

Možností je veľa, a to aj vďaka tomu, že supermarkety nezlikvidovali malé súkromné obchodíky. Veľká konkurencia prináša boj o zákazníka. Z rôznych akcií a výhodných ponúk patria medzi zaujímavejšie: Buy one get one free (jedno kúp a jedno dostaneš zadarmo), 3 for 2 (tri za cenu dvoch), alebo výhodné balenia, napr. 50 % free (50 % zadarmo). Niekedy sa oplatí prísť nakupovať do obchodu pred záverečnou. Výrazné zľavy dostanete predovšetkým na čerstvé pekárenské výrobky, prípadne ponuku z teplého pultu.

Na jednom výlete sme sa až v noci zastavili v supermarkete  Morissons, že si nakúpime niečo na večeru a na raňajky. Bola asi polhodina do záverečnej, a tak nás neprekvapila zľava na balíčky s cornish pasties, ktoré piekli priamo v obchode. Cena bola viac než lákavá, z pôvodnej £1,59 na 29p a pasties boli ešte teplé. Tak sme si zopár balíčkov zobrali. Keď sme už išli k pokladnici pomedzi regály, všimli sme si, že predavačka prelepuje cenovky na balíčkoch, ktoré tam ešte ostali. Tak sme tam išli a nechali sme si prelepiť cenovky. Pri pokladni sme nakoniec za tri balíčky platili neuveriteľných 27p. No nekúpte to.

Podrobnejšie sú v tejto podkapitole rozobrané nasledujúce možnosti nákupu potravín:
Supermarkety – nakupovanie v nákupných centrách
Nákupy v malých obchodoch – Corner shops
Trhy – nákupy na trhoch
Poľské a slovenské obchody

(upravené)

« Stravovanie mimo domu (predchádzajúca strana)
» Supermarkety – nakupovanie v nákupných centrách (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 10. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Strava v Anglicku


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


2 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: