Stravovanie mimo domu

0 Shares

Ak vás v Anglicku na ulici prepadne hlad, máte viacero možností, ako ho zahnať.

Reštaurácie

Jedlo v reštauráciách je na naše pomery drahé. Lacnejšou a veľmi zaujímavou možnosťou sú orientálne alebo čínske bufety, kde za určitú sumu peňazí, napr. £5, môžete zjesť neobmedzené množstvo jedla. V niektorých bufetoch je možnosť nechať si jedlo zabaliť, ale v tom prípade je to už drahšie.

Take away – zoberte si jedlo so sebou

Take away je veľmi obľúbený spôsob stravovania. Prídete do predajne, objednáte si jedlo a počkáte, kým vám ho zabalia a prinesú. Zjesť ho môžete až doma alebo ešte počas cesty. Tieto predajne spoznáte buď podľa názvu, alebo podľa toho, že je v nich len pult, za ním jedálne lístky a pred ním stoličky bez stolíkov. Otvárajú až neskoro popoludní a často ponúkajú aj donáškovú službu. Najčastejšie ide o čínsku alebo indickú kuchyňu.

Tradičné rýchle občerstvenie

Klasikou je fish & chips (ryba s hranolkami), čo je skutočne národné anglické jedlo a kebab. McDonald´s a KFC ani netreba spomínať.

Ak hľadáte počas obeda niečo pod zub, môžete sa pridať k množstvu ľudí pochutnávajúcich si na pasties. Originálny názov je Cornish pasties a sú to väčšie cestové taštičky plnené mäsovou, syrovou, hubovou alebo inou náplňou. Ponúkajú ich špecializované pekárničky, ale aj niektoré kaviarne.

Rýchle jedlo z polotovarov

Občasné návštevy spomenutých podnikov môžu byť príjemným spestrením, ale pravidelné stravovanie takýmto štýlom môže výrazne zasiahnuť do vášho rozpočtu. Varenie doma je, samozrejme, najlacnejším spôsobom stravovania, ale aj pomerne zdĺhavým. Okrem surovín na prípravu jedla v obchodoch nájdete veľmi veľa polotovarov a hotových jedál, ktoré stačí len niekoľko minút ohriať. Dokonca aj niektoré reštaurácie pripravujú jedlá z polotovarov.

Jedlo zadarmo

Extrém je stravovanie sa zadarmo. Nemám na mysli vyberanie jedla zo smetných košov, ale ak napr. pracujete v hoteli alebo reštaurácii, môžete mať povolené jesť jedlo, ktoré sa pripravuje v kuchyni. V niektorých podnikoch si možno na konci zmeny zabaliť jedlo domov. Takýmto spôsobom potešíte napríklad svojich spolubývajúcich.

(upravené)

« Alkohol (predchádzajúca strana)
» Kde nakupovať potraviny (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 10. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Strava v Anglicku


Peter Marci

Som absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby som pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil som informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delím o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Šťastie praje pripraveným!.