10. Strava v Anglicku

0 Shares

Počas ciest po svete sa každá debata medzi cestovateľmi skôr či neskôr zvrtne na jedlo. Porovnávajú sa národné kuchyne a vymieňajú tipy na najchutnejšie špeciality. Akokoľvek sú ale cudzie jedlá chutné, po čase vždy dostaneme chuť na to „naše“, hlavne preto, že každý z nás má to svoje obľúbené, také, s ktorým sa mu od detstva viaže mnoho príjemných chuťových zážitkov.

Čo sa týka stravovania všeobecne, tak v Británii máte možnosť naozaj širokého výberu z rôznych kuchýň. Od indickej a pakistanskej cez čínsku a iránsku až po aj nám dobre známu taliansku. Dôležitejšie je ale to, čo jedávame dennodenne, náš chlieb každodenný. Práve tu leží problém stravovania sa Stredoeurópana a nie je to len chlieb, ale aj mlieko. Občas narazíte aj na maslo, ktoré je na náš vkus „trochu“ slané, ale dá sa nájsť aj „normálne“ a pritom cenovo dostupné. S chlebom a mliekom je to však ťažšie.

V kapitole Strava sú rozoberané nasledujúce témy:

Potraviny v Anglicku (podkapitola)
Stravovanie mimo domu
Kde nakupovať potraviny (podkapitola)
Anglický štýl stravovania

« Kde kupovať náhradné súčiastky (predchádzajúca strana)
» Potraviny v Anglicku (nasledujúca strana)

« Na začiatok knihy
» 11. kapitola – Anglický jazyk

Doplňujúce informácie ku kapitole Strava v Anglicku


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: