Supermarkety – nakupovanie v nákupných centrách

0 Shares

Samozrejme, supermerkety ponúkajú najširší výber tovaru. Čím väčší obchod, tým je ho viac. Najväčšie predajne sú obyčajne na okraji mesta a otvorené každý deň nonstop. Výnimkou býva čas od nedele 16.00 do pondelňajšieho rána. Menšie pobočky sú umiestnené bližšie k centru, niektoré aj na obchodných uliciach. Tieto predajne však majú výrazne užší sortiment.

Medzi najlacnejšie siete patrí TESCO, Sainsbry‘s, Morissons a ASDA. Whaitrose a Samerfield patria k tým drahším. Supermarkety sústredené len na predaj lacných produktov sú Netto a Lidl. Ceny nimi predávaných potravín sa rovnajú cenám tých najlacnejších výrobkov v obchodoch TESCO alebo ASDA. Obchody Home Bargains predávajú lacné a kvalitné potraviny, ale neponúkajú potraviny s krátkou životnosťou, napr. chlieb, mliečne výrobky alebo zeleninu. Pobočky siete SPAR sú otvorené dlho do noci.

Supermarkety s donáškou

Ak nemáte čas si ísť nakúpiť, alebo sa vám jednoducho nechce prechádzať pomedzi dlhé regály, môžete si urobiť nákup on-line. On-line nakupovanie potravín (Groceries) ponúkajú napríklad obchodné reťazce TESCO a Sainsbry‘s.

(doplnené)

« Kde nakupovať potraviny (predchádzajúca strana)
» Nákupy v malých obchodoch – Corner shops (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 10. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Strava v Anglicku


Peter Marci

Som absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby som pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil som informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delím o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Šťastie praje pripraveným!.