Čítajte všetko – texty v angličtine

Keď si chcete zlepšiť svoju svoje jazykové schopnosti, nemusíte čítať len noviny, časopisy a knihy v angličtine. Keď ste v Anglicku, všetky texty okolo vás sú písané v angličtine. Môžete čítať všetko čo vidíte, alebo čo sa vám dostane do ruky. Môžu to byť rôzne nápisy, reklamy, pracovné a nájomné zmluvy, výpisy z účtu, skrátka čokoľvek.

Informačné letáky

Množstvo organizácií a úradov v Británii vydáva informačné letáky (leaflet). Tie sú výborným prostriedkom na zdokonaľovanie sa v anglickom jazyku. Ich čítaním si nie len rozšírite svoju slovnú zásobu, ale sa z nich môžete dozvedieť aj množstvo užitočných informácií. Veľa letákov nájdete na pobočkách mnohých úradov, v bankách, obchodoch a pod. Letáky vydávané úradmi si môžete stiahnuť aj v PDF z ich webových stránok.

Webové stránky

Internet je nekonečným zdrojom informácií a väčšina z nich je práve v angličtine. Čítať môžete spravodajské weby, diskusné fóra, blogy, alebo akékoľvek iné webové stránky s obsahom, ktorý vás zaujme. Okrem čítania HTML stránok si môžete sťahovať čítať aj texty v iných formátoch. Napríklad v už spomenutom PDF, ale aj v RTF, či wordovských .DOC dokumentoch.

(doplnené)

« Noviny a časopisy v angličtine (predchádzajúca strana)
» Počúvanie angličtiny – (počúvajte) (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 11. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Anglický jazyk


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.