Knihy v angličtine

Knihy v angličtine sú výborným prostriedkom na zlepšenie jazykovej úrovne, navyše ľahkou, zábavnou formou. Knihy si môžete požičať v knižnici, alebo kúpiť.

Ak nechcete, knihy si kupovať nemusíte. Knižnica je ich plná, požičanie je zadarmo a výber je skutočne široký aj s novinkami. Verejné knižnice majú v mestách niekoľko pobočiek, najlepšie je, samozrejme, zásobená centrálna knižnica. Ak ste študentom, môžete využiť aj služby školskej knižnice.

Vyberte si to, čo vás zaujíma, ale aby to zodpovedalo aj vašim schopnostiam. Dlho by vás nebavilo držať v ruke častejšie slovník ako knihu, ktorú ste si vybrali. Môžete skúsiť niečo, čo ste už čítali doma. Budete si vedieť slová intuitívne preložiť, ale aj napriek tomu je dobré si aspoň tie najčastejšie sa vyskytujúce neznáme slovíčka nájsť v slovníku. Viac o knižniciach v Anglicku sa dozviete v kapitole Oddych.

Kde kupovať anglické knihy

Kamenné kníhkupectvá

Niektoré anglické knihy budete chcieť mať vo vlastnej knižnici. Môžete ich kúpiť v kamenných kníhkupectvách, alebo on-line. Medzi najväčšie siete kníhkupectiev vo Veľkej Británii so širokou ponukou kníh rôzneho zamerania patrí Waterstones a WHSmith, v Londýne má niekoľko kníhkupectiev Foyles. Zľavnené nové knihy nakúpite napríklad v kníhkupectvách The Works, knihy z druhej ruky môžete kúpiť v charitatívnych obchodoch (napr. Oxfam). Predovšetkým odborné, ale aj umelecké knihy, turistických sprievodcov i beletriu nájdete v sieti kníhkupectiev Blackwell. Tieto kníhkupectvá sa väčšinou nachádzajú v univerzitných objektoch.

Kupovanie kníh cez internet

Na kúpu kníh cez internet môžete využiť britskú podobu najväčšieho on-line kníhkupectva amazon.co.uk. Cez stránky Amazonu môžete nakupovať knihy aj od iných predajcov, často ešte lacnejšie. Bezplatné doručenie kníh v angličtine aj na Slovensko môžete využiť v on-line kníhkupectve www.bookdepository.co.uk.

Knihy môžete nakupovať on-line aj od všetkých vyššie uvedených kamenných kníhkupectiev.

E-knihy

Široký výber elektronických kníh ponúka Amazon pre svoju čítačku Kindle. Siahnuť však môžete aj po iných čítačkách e-kníh napríklad značiek Sony, Prestigio či iRiver, ako aj rôznych formátoch do ktorých sú elektronické knihy uložené, napríklad ePUB, MOBI, alebo bežné formáty pre text: TXT, PDF.

Elektronické knihy si môžete kúpiť približne 30% lacnejšie ako tlačené knihy v on-line kníhkupectvách, alebo si ich môžete stiahnuť zadarmo z internetu. Bohatú kolekciu e-kníh zadarmo v angličtine v PDF formáte napríklad nájdete na stránke www.bookdepository.co.uk/free. Nachádza sa v nej niekoľko tisícok väčšinou klasickej anglickej literatúry.

(doplnené, aktualizované)

« Čítanie anglických textov (čítajte) (predchádzajúca strana)
» Noviny a časopisy v angličtine (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 11. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Anglický jazyk


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.