Noviny a časopisy v angličtine

Noviny a časopisy tiež nájdete v knižnici, kde si ich môžete zadarmo prečítať. Kúpiť si ich môžete, samozrejme, v novinových stánkoch ale aj v kníhkupectvách WHSmith. Ráno si môžete zadarmo zobrať noviny METRO v hromadnej doprave.

Noviny v angličtine

Noviny sa oproti knihám čítajú ľahšie. Sú písané jednoduchším štýlom a aj použitá slovná zásoba je užšia, pokiaľ náhodou nejde napr. o ekonomický týždenník. Rovnako, ak vás jeden článok nebaví, lebo mu nerozumiete, môžete čítať iný. V knihe nemôžete čítať každú druhú kapitolu.

Vybrať si môžete spomedzi serióznych novín, akými sú napríklad The Telegraph, alebo The Guardian, alebo niektoré z bulvárnejších Daily Star, alebo The Sun.

Časopisy v angličtine

Časopisy v angličtine sú trochu náročnejšie na čítanie, ako noviny. Články v nich sú dlhšie a podrobnejšie rozoberajú určitú tému. Na výber sú však stovky časopisov, s rôznym zameraním, preto ak si vyberiete taký, ktorý sa venuje vašej záľube, bude to pre vás určite zaujímavé čítanie. Nemusíte sa obmedzovať len na časopisy vydávané vo Veľkej Británii, ale pokojne si môžete objednať aj americké. Rozdiely medzi britskou a americkou angličtinou síce sú, ale nie je ich až tak veľa a dôležité je to, aby ste čítali radi.

Mnohé noviny a časopisy môžete okrem tlačenej verzie čítať už aj na iPade, alebo inom tablete. Ušetríte doma miesto, môžete so sebou nosiť celý archív a väčšinou ich kúpite aj lacnejšie.

(doplnené, aktualizované)

« Knihy v angličtine (predchádzajúca strana)
» Čítajte všetko – texty v angličtine (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 11. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Anglický jazyk


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.