Komunikujte – komunikácia v angličtine

0 Shares

Kde môžete, komunikujte po anglicky. Je to skvelý spôsob, ako si zlepšiť schopnosť rozumieť hovorenej angličtine a prakticky jediný spôsob, ako sa po anglicky naučíte rozprávať.

Anglická konverzácia – kde a ako

Konverzovať v škole, v práci, doma, na ulici či pri rôznych podujatiach. Nemusíte viesť ťažké filozofické debaty. Používajte slová, ktoré poznáte, ale stále sa učte nové. Je to veľmi dôležité, aby ste sa nezastavili na určitej úrovni, „s ktorou si vystačíte“. Pýtajte sa a počúvajte.

Na začiatku vám vety budú pripadať ako jednoliaty celok, ale s rozširovaním slovnej zásoby začnete vnímať jednotlivé slová oddelene. Aj keď nebudete rozumieť celej vete, budete už registrovať slovíčka, ktoré si potom môžete nájsť v slovníku. Čím častejšie ich budete v rozhovoroch počuť, tým pevnejšie sa vám uložia do pamäti. Ak ich zapojíte do svojho prejavu, ste na najlepšej ceste. Výhodu majú dievčatá, na ktoré sa vždy „nalepí“ niekto, kto by ich chcel doučovať a ukecaní ľudia, ktorým je jedno, s kým a o čom sa rozprávajú.

Nebojte sa rozprávať po anglicky

Vždy je lepšie skúšať rozprávať, aj keď nie gramaticky správne, ako nič nehovoriť. V človeku je od prírody ukrytý strach z toho, že sa zosmiešni, ale skúste to brať tak, že aspoň toho druhého pobavíte. Väčšina Angličanov vás bude podporovať pri vašej snahe, a ak uvidia váš pokrok, budú mať dobrý pocit, že k tomu prispeli aj oni. Ideálne je, ak vás aj opravujú, ak niečo poviete nesprávne, ale to si už od nich vyžaduje viac námahy, a tak sa s tým často nestretnete. Veľmi to však pomáha.

Angličtina v práci – nechajte si zaplatiť za svoj jazykový kurz

Niekedy môžete mať strach, aby v práci nezistili, že ste na tom s jazykom veľmi slabo. Ak poviete, že sa učíte, ale že angličtina v škole je iná ako v skutočnom živote, mali by ste nájsť pochopenie. Veľa Angličanov považuje svoj jazyk za ťažký. Navyše ak najmä kladiete otázky, človek, s ktorým sa rozprávate, si ani nemusí uvedomiť, že rozpráva len on sám. V práci trávime tretinu dňa, bola by škoda nevyužiť tento čas na zdokonalenie sa v angličtine, ak je na to možnosť. Je to vlastne kurz angličtiny, za ktorý vy nič neplatíte, ale naopak platia vám.

Ďalšie možnosti na konverzáciu v angličtine

Môžete sa prihlásiť do športového klubu alebo sa zúčastňovať rôznych kultúrnych podujatí. Všade tam nájdete príležitosť na komunikáciu. Môžete napríklad vojsť do obchodu a nezáväzne sa pýtať, alebo sa nechajte osloviť členom nejakej organizácie či hnutia, ktorí zastavujú ľudí na ulici.

(upravené)

« Štyri cesty na zvládnutie jazyka (predchádzajúca strana)
» Štúdium angličtiny – študujte (píšte) (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 11. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Anglický jazyk


Peter Marci

Som absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby som pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil som informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delím o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Šťastie praje pripraveným!.