Štyri cesty na zvládnutie jazyka

0 Shares

Čo sa týka jazyka, je nevýhoda, ak bývate a pracujete s ľuďmi, s ktorými sa môžete rozprávať rodným jazykom. V takom prostredí niekedy skrsne myšlienka hovoriť medzi sebou po anglicky, ale pohodlnejšie je hovoriť vlastným jazykom a mnohým ľuďom by to pripadalo hlúpe.

Byť v zahraničí nestačí

Je pravdou, že v zahraničí sa človek učí cudzí jazyk oveľa rýchlejšie. Ale byť v zahraničí samo o sebe nestačí, aby ste sa niečo naučili. Ak sa v Anglicku, alebo inej krajine budete rozprávať len po slovensky a nebudete na jazyku ďalej pracovať, aj po troch rokoch môžete byť stále začiatočník, alebo na len o niečo vyššej úrovni, ako keď ste do zahraničia odchádzali. Bola by to hanba a tiež premárnená príležitosť.

Ako čo najrýchlejšie zvládnuť akýkoľvek cudzí jazyk

Najlepšie je ak:

  1. komunikujete v cudzom jazyku, kde sa len dá,
  2. chodíte do školy a študujete aj doma,
  3. čítate knihy, noviny, časopisy a internetové stránky,
  4. počúvate rádio, audioknihy a pozeráte filmy bez dabingu.

Ak si vyberiete z každej skupiny aspoň jednu činnosť, naučíte sa štyri základné jazykové zručnosti: rozprávať, písať, čítať a počúvať.

(doplnené)

« Hlavná stránka 11. kapitoly Anglický jazyk (predchádzajúca strana)
» Komunikujte – komunikácia v angličtine (nasledujúca strana)

Doplňujúce informácie ku kapitole Anglický jazyk


Peter Marci

Som absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby som pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil som informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delím o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Šťastie praje pripraveným!.