Cestovanie autostopom

0 Shares

Autostop je alternatívou pre dobrodruhov alebo pre ľudí, ktorí skutočne nemajú peniaze nazvyš. Kto to chce skúsiť, musí sa pripraviť na niekoľko dní cesty a spánok v prírode, pretože potrebný čas sa nedá dopredu odhadnúť. To sa týka autostopu, ktorý je zadarmo. Ak ide o dopredu, cez internet dohodnutý platený stop, platia v takom prípade podmienky spomenuté pri cestovaní autom.

Autostopom do Anglicka (Londýna)

Ponuky od toho kto cestuje do Veľkej Británie a má voľné miesta vo svojom aute nájdete napríklad na stopárskom portáli Autostop.sk. Podobne ak si vy plánujete cestu svojim autom medzi Slovenskom a Veľkou Britániou, môžete na tomto, ale aj na iných stopárskych portáloch zverejniť svoju ponuku.

Ak ste sa rozhodli pre autostop do Anglicka (Londýna) so zdvihnutým palcom, môžete skúsiť trasu: Bratislava – Viedeň – Linz – Nürnberg – Frankfurt (am Main) – Kolín – Brusel – Calais a za kanálom potom z Doveru do Londýna, prípadne môžete stopovať cez Prahu.

Klasický autostop má ešte jedno čaro. Je nevyspytateľný. Môže sa vám stať, že vás k sebe do auta zoberie Angličan, ktorý vám ponúkne alebo pomôže nájsť prácu. Alebo vás zoberie Portugalec, ponúkne vám prácu v Portugalsku a váš život sa bude uberať úplne iným smerom, ako ste predpokladali. Nechcem však, aby to vyznelo ako lákadlo, lebo sa vám môže stať, že hneď za hranicou vás okradnú a budete sa musieť vrátiť domov.

(doplnené, aktualizované)

« Doprava vlakom (predchádzajúca strana)
» 3. kapitola – Práca v zahraničí (Anglicku) (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 2. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Cestovanie do Anglicka a späť


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: