3. Práca v zahraničí (Anglicku)

Pri hľadaní práce v Británii nie ste ničím obmedzovaní. Jediná vec, ktorú musíte urobiť ako občan krajiny, ktorá vstúpila do EÚ v roku 2004, je prihlásiť sa do WRS najneskôr do 30 dní od začatia práce.
Viac informácií v kapitole Úrady.
Na trhu práce v Anglicku vládne určitá sezónnosť. Najviac práce začína byť od konca septembra, s vrcholom v predvianočnom čase. V januári prudko klesajú objemy nákupov, čo má neblahý vplyv na dopyt po pracovnej sile. Až do konca marca je to asi najťažšie obdobie na hľadanie práce. V apríli sa dopyt, a tým aj produkcia začína oživovať a drží si svoju úroveň až do septembra. V rôznych odvetviach sú, samozrejme, cykly trochu iné. V lete je napríklad veľa práce v ubytovacích a stravovacích zariadeniach alebo na farmách. Nezlepšuje to však výrazne situáciu s hľadaním práce, pretože v lete prichádza za prácou do Anglicka veľa študentov. Rovnako január nemusí znamenať, že si nenájdete prácu. Práca je stále, len ju treba nájsť.

V kapitole Práca v zahraničí (Anglicku) sú rozoberané nasledujúce témy:

 

« Cestovanie autostopom (predchádzajúca strana)
» Ako si nájsť prácu (nasledujúca strana)

« Na začiatok knihy
» 4. kapitola – Ubytovanie v Anglicku

Doplňujúce informácie ku kapitole Práca v zahraničí (Anglicku)


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.