3. Práca v zahraničí (Anglicku)

0 Shares

Pri hľadaní práce v Británii nie ste ničím obmedzovaní. Jediná vec, ktorú musíte urobiť ako občan krajiny, ktorá vstúpila do EÚ v roku 2004, je prihlásiť sa do WRS najneskôr do 30 dní od začatia práce.
Viac informácií v kapitole Úrady.
Na trhu práce v Anglicku vládne určitá sezónnosť. Najviac práce začína byť od konca septembra, s vrcholom v predvianočnom čase. V januári prudko klesajú objemy nákupov, čo má neblahý vplyv na dopyt po pracovnej sile. Až do konca marca je to asi najťažšie obdobie na hľadanie práce. V apríli sa dopyt, a tým aj produkcia začína oživovať a drží si svoju úroveň až do septembra. V rôznych odvetviach sú, samozrejme, cykly trochu iné. V lete je napríklad veľa práce v ubytovacích a stravovacích zariadeniach alebo na farmách. Nezlepšuje to však výrazne situáciu s hľadaním práce, pretože v lete prichádza za prácou do Anglicka veľa študentov. Rovnako január nemusí znamenať, že si nenájdete prácu. Práca je stále, len ju treba nájsť.

V kapitole Práca v zahraničí (Anglicku) sú rozoberané nasledujúce témy:

 

« Cestovanie autostopom (predchádzajúca strana)
» Ako si nájsť prácu (nasledujúca strana)

« Na začiatok knihy
» 4. kapitola – Ubytovanie v Anglicku

Doplňujúce informácie ku kapitole Práca v zahraničí (Anglicku)


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: